Çözüldü RTX 3060 sistem CraftRise'da düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sempiller

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12400F / MSI RTX 3060 X2 VENTUS / MSI H610M-G PRO / GSKILL RIPJAWS 8X2 RAM / Samsung 980 1TB SSD / Razer Ornata V3X / Razer Deathadder essentials / HyperX Cloud StingerCore Kulaklık / Asus 165hz Mönitör
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben 1 ay önce CraftRise Bedwars'ta ortalama 1500FPS alıyordum (ayarlarını hatırlamiyorum).
Ama şu an bayağı drop girdi ve ortalama 900FPS alıyorum ve ayarları 1 ay öncekinden daha düşük.

Ne yapmalıyım?

Sistem: 12400F, RTX 3060 12 GB Ventus X2 / Ripjaws 8x2 / Samsung 980 1TB SSD / MSI H610M-G /

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eki Görüntüle 2106092
sağdaki yazı için özür dilerim

Maşallah hocam.

RiseGuard denilen sistem arkada bellek tüketiyor ve sisteminizden bir miktar kullanıyor. Bu yüzden RiseLauncher üzerinde, diğer Minecraft istemcilerine veya sunucularına nazaran FPS daha düşük oluyor. Sorunun temel kaynağı bu, ek olarak RiseLauncher kütüphanesi çeşitli güncellemeler alıyor. Her güncelleme sonrasında FPS düşüşü normal.

240 hertz bir monitörünüz var diye farz edelim, 900 FPS ile 1500 FPS arasında hiçbir fark olmayacaktır. Bu kadar takılmayın. Oyun ayarlarınız da bu düşüklüğe sebebiyet verebilir.
Merhaba, ben 1 ay önce CraftRise Bedwars'ta ortalama 1500FPS alıyordum (ayarlarını hatırlamiyorum).
Ama şu an bayağı drop girdi ve ortalama 900FPS alıyorum ve ayarları 1 ay öncekinden daha düşük.

Ne yapmalıyım?

Sistem: 12400F, RTX 3060 12 GB Ventus X2 / Ripjaws 8x2 / Samsung 980 1TB SSD / MSI H610M-G /

Merhaba, oyun içerisinde F3 tuşuna basıp, ekranda beliren yazıların görüntüsünü paylaşır mısınız? Donanımınızı ve değerlerinizi inceleyeyim.

Merhaba, oyun içerisinde F3 tuşuna basıp, ekranda beliren yazıların görüntüsünü paylaşır mısınız? Donanımınızı ve değerlerinizi inceleyeyim.

2024-02-03_17.23.57.png

Ben 3050'de 2400FPS alıyorum hocam.

Maşallah hocam.

Eki Görüntüle 2106092

Maşallah hocam.

RiseGuard denilen sistem arkada bellek tüketiyor ve sisteminizden bir miktar kullanıyor. Bu yüzden RiseLauncher üzerinde, diğer Minecraft istemcilerine veya sunucularına nazaran FPS daha düşük oluyor. Sorunun temel kaynağı bu, ek olarak RiseLauncher kütüphanesi çeşitli güncellemeler alıyor. Her güncelleme sonrasında FPS düşüşü normal.

240 hertz bir monitörünüz var diye farz edelim, 900 FPS ile 1500 FPS arasında hiçbir fark olmayacaktır. Bu kadar takılmayın. Oyun ayarlarınız da bu düşüklüğe sebebiyet verebilir.

Çözüm
Riseguard denilen sistem arkada bellek tüketiyor ve sisteminizden bir miktar kullanıyor. Bu yüzden riselauncher üzerinde, diğer Minecraft istemcilerine veya sunucularına nazaran FPS daha düşük oluyor. Sorunun temel kaynağı bu, ek olarak riselauncher kütüphanesi çeşitli güncellemeler alıyor. Her güncelleme sonrasında FPS düşüşü normal.

240 Hertz bir monitörünüz var diye farz edelim, 900 FPS ile 1500 FPS arasında hiçbir fark olmayacaktır. Bu kadar takılmayın. Oyun ayarlarınız da bu düşüklüğe sebebiyet verebilir.

Teşekkür ederim bu bilgi için.

Başka oyunlarda kasıyor mu sadece Cr'de kasıyorsa sıkıntı yok zaten 900 FPS de bayağı çok.

Kasmıyor.

Ben 3050'de 2400FPS alıyorum hocam.

Hocam bu arada ayarlarını buraya atabilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı