RTX 3060 sistem önerisi

Bütçe
20.000

Aha Yardım

Hectopat
Merhaba. 20.000 bütçem mevcut, RTX 3060 bir sistem arıyorum. Danışmadan almak istemedim. Dual serisi çoğunlukla mevcut ama 3 fanlı olmasını istiyorum. Tecrübeniz varsa paylaşın. Dual fan mı daha iyidir 3 fan mı diye. Genel olarak ağır oyunlar oynamak istiyorum, yüksek ayarlarda RDR 2 gibi oyunları... Masaüstü sistem önerilerinizi bekliyorum.

Sizce bu sistem alınır mı? H610 için sıkıntılı diyorlar bilemedim.

Son düzenleme:
Merhaba. 20.000 bütçem mevcut, RTX 3060 bir sistem arıyorum. Danışmadan almak istemedim. Dual serisi çoğunlukla mevcut ama 3 fanlı olmasını istiyorum. Tecrübeniz varsa paylaşın. Dual fan mı daha iyidir 3 fan mı diye. Genel olarak ağır oyunlar oynamak istiyorum, yüksek ayarlarda RDR 2 gibi oyunları... Masaüstü sistem önerilerinizi bekliyorum.

Sizce bu sistem alınır mı? H610 için sıkıntılı diyorlar bilemedim.
O fiyata 3070 veya 3060 TI toplanabilir. H610M'ler, LGA 1700 serisinin ucuz ve giriş seviye anakartlarıdır.
Şuna bir göz atın. Siz sormadan söylemiş olayım, gaming.gen.tr güvenilirdir. Zayıf bir parçası yok, güçlü bir sistem. Ayrıca ASUS Dual serisi ekran kartlar genellikle soğutmada başarılı modellerdir.

Son düzenleme:
İşlemci için sıvı soğutma alınır mı sizce?
Eğer attığım RTX 3070 sistemden bahsediyorsanız genelde i5-12400F'in stok soğutucusu kendine yetiyor, ama garanti olsun derseniz sıvı soğutma değil hava soğutma alın. Sıvı soğutmaya gerek yok.

Ek soğutma alacaksanız şuna bir göz atın:
Kendiniz araştırmanız daha doğru olur tabii, kasayı alacak olan sizsiniz. Uyumlu ve bütçenize uygun bir fan olması gerekiyor.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim

Bu sistem daha iyi diyorlar sizce nasıl.
Ben siz NVIDIA tercih ediyorsunuz diye atmıştım 3070'li sistemi. AMD istememe gibi bir durum yoksa o sistem tabii ki daha iyi. Özelleştirme kısmından;

Anakartı ASUS PRIME B550M-A (WI-FI) seçin.
SSD'yi Kingston 1TB NV2 seçin.

Bu özelleştirmeleri yaptıktan sonra hemen sipariş vermenizi tavsiye ederim, 19.709 TL tutuyor.
Kampanyalı sistem olduğu için yakında fiyatı artabilir. En kısa zamanda sipariş verin.

Bu anakartın avantajı nedir bilginiz var mı?
Wi-Fi, Bluetooth, RGB Aurasync (yani özelleştirme, sistemdeki tüm ARGB ışıkları senkronize edebilir mesela.) Başka fark yok. Wi-Fi ve Bluetooth'a ihtiyacım yok derseniz değiştirmenize gerek yok. Sonraki cümlelerimde biraz kişisel olacağım ama RGB için bile değiştirirdim, çok seviyorum ışıkla ilgili olunca. Bu kısmı okumasanız da olur. 🙁

Son düzenleme:
6800'lü sistemde işlemciyi Ryzen 7 5800x3D yapmayı düşünüyorum. Darboğaz yapar mı ya da yapmalı mıyım sizce.
Bence sırf oyun için alıyorsanız o kadar güçlü bir işlemciye para vermeye gerek yok. İşlemci ekran kartını beslediği sürece yükseltmenin oyun performansına artısı az olacaktır ama eğer istiyorsanız ve bütçeniz yetiyorsa alın neden olmasın. Ancak Ryzen 7 5800x3D işlemciye overclock yapmayı düşünüyorsanız o anakart (B550M-A) pek hoş karşılamaz bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı