RTX 3060 sistem oyunlarda masaüstüne atıyor

whatsername21

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar sorunum uzun süredir var ve hiçbir şekilde çözüm bulamadım. Artık gerçekten sinir bozucu bir hal aldı. Evimdeki sistemlerden biri RTX 3060 ve i5 11400F'li bir sistem. Bu sistem alındığı günden beri çeşitli oyunlarda masaüstüne atıyor hiçbir hata vermeden. 3 defa servise gitti, servis her seferinde sorun yok şeklinde geri gönderiyor. Serviste yapılan oyun testlerinde hiçbir sorun yaşanmazken benim evimde oyunlar rastgele şekilde masaüstüne atıyor. En son driverlar yüklü, her şeyi silip silip tekrar yükledim, defalarca format attım fakat sorun hala devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

RTX 3060, i5 11400F, 650W Gold PSU NZXT, H510M, 16 GB 3000MHz RAM. 1 TB SSD, 2 TB HDD, 1 TB M.2

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla genelde böyle sorunlar PSU kaynaklı olur. Önerim isterseniz farklı bir işletim sisteminde denemenizdir imkan var ise Windows 8.1 kurup orada da deneyin eğer sorun çıkmaz ise donanımsal bir sorun yoktur demektir.

Aynı sıkıntıyı bende yaşıyordum ve sebebi ekran karti yazılıma virüs bulaşmıştır format attık ve sorunum gitti
Defalarca format attım sorun hala devam ediyor.
Bildiğim kadarıyla genelde böyle sorunlar PSU kaynaklı olur. Önerim isterseniz farklı bir işletim sisteminde denemenizdir imkan var ise Windows 8.1 kurup orada da deneyin eğer sorun çıkmaz ise donanımsal bir sorun yoktur demektir.
PSU oldukça kaliteli, alakası olduğunu sanmıyorum.

Geri
Yukarı