RTX 3060 Ti her oyunda masaüstüne atıyor

Tdark3451

Hectopat
RAM
2x8 16 gb 3600 mhz
Ekran kartı
Gigabye gaming oc pro 8gb
Anakart
B450M S2H V2
İşlemci
Amd ryzen 5 2600
Selam iyi geceler Technopat camiası. Hangi oyuna girersem gireyim ekran kartına tam yük bindiği anda 10 dakika oyunu oynadıktan sonra oyunu kapatıp beni masaüstüne atıyor sistem. PSU'dan çok işkilleniyorum. Zaten cumartesi değiştireceğim de güç kaynağından olabilir mi bu durum? Ondan emin değilim. Yalnız şöyle bir durum da var MSI Afterburner'dan Power limiti doksana getirdiğimde bir problem olmuyor default 100 de normalde hem de daha az güç çekiyor hem de kart daha az ısınıyor ama FPS düşüyor. Tabii ki bu olay sadece karta tam yük bindimi oluyor. Yalnız çerez oyunlarda bir problem yok God of War gibi Cyberpunk gibi oyunlarda Ultra ayarlarda özellikle oluyor bilemedim güç kayanğı Sharkoon 650W 80+ bu arada.

Ekran kartı RTX 3060 Ti kusura bakmayın unutmuşum.

Bu konu bugün bilmem kaçıncı oldu sisteminizde bir sorun yok sanırım Windows 10 yeni güncelleme ile çok kötü bir duruma geldi. Benim PC çökme kıvamına gelmişti.

Bu konu bugün bilmem kaçıncı oldu sisteminizde bir sorun yok sanırım Windows 10 yeni güncelleme ile çok kötü bir duruma geldi. Benim PC çökme kıvamına gelmişti.
Windows 11 22h2 kullanıyorum hocam

Kolaydan zora doğru. GPU driverı - yazılım bütünlüğü orijinalse kontrol - PSU - RAM - SSD.

Hocam yukarıda yaziyor bileşenler.

Güncel bir ekran kartı sürümü kullanıyorsunuz. Driver problemi olduğunu sanmıyorum. Dediğim uygulamayla sistemi teste tabi tutun. Bir kereye mahsus sistemin kapanması en azından sizin güç kaynağı hakkında yorum yapabilmenizi sağlayacaktır. Sorun çıkacağını sanmıyorum.

PSU ile yakından uzaktan alakası yok anladık PSU dandik de yetersiz olsa oyundan atmaz direkt sistemi kapatır yada kitler. Sorunun kaynağı GPU ya giden voltaj. Afterburner curve editor den çok az voltajı artırın kart sorunsuz çalışır zaten başka şeylerle uğraşmanıza gerek yok sorunun %99 çözümü budur, tecrübe ile sabit.

Yeni konular

Geri
Yukarı