RTX 3060 sistem toplama

Tamadam

Femtopat
Daha fazla  
Power Supply Cooler Master MWE white V2 750W.

SSD Kingston NV1 250GB NVMe M.2 2280 PCI-e 3.0 SNVS/250G

MSI B450M Mortar Max.

Case Aerocool Prime.

MSI NVIDIA GeForce RTX 3060 Ventus 3X 12g OC ventu.
Bunları bula bildim herhangi bir sorunu olur mu ve olursa hangi parcaları değiştirmeliyim? Bu işlerden pek anlamam yani hiç alakam olmadi. Bu arada Azerbaycan'dan yaziyorum bunlar bile butcemi cok aşıyor toplam 2000 azn tuttu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Azerbaycanda durumlar nasıl bilmiyorum ama orada böyle hazır sistem toplayıp satan itopya gibi firmalar yok mu ? Onlardan baksan kesinlikle daha iyi sistem bulursun. Yani şöyle söyleyelim o paraya bu sistemi alacağına Türkiyeye uçak bileti al gel buradan en az %30-%40 daha fazla performans verecek kasayı valizine koyup geri dönersin.

Edit: Ayrıca aşağıdaki arkadaşın dediği gibi işlemcin yok ram yok hani daha sistem tam bile değil ki tam olsa bile çok çok pahalı. Bence kendi seçtiğin parçaları kesinlikle alma işi bilen birisine danış. Burada Azerbaycan sitelerini bilen birileri varsa yardımcı olsunlar yada sen linklerini at oradan bakalım.

Power Supply Cooler Master MWE white V2 750W.

SSD Kingston NV1 250GB NVMe M.2 2280 PCI-e 3.0 SNVS/250G

MSI B450M Mortar Max.

Case Aerocool Prime.

MSI NVIDIA GeForce RTX 3060 Ventus 3X 12g OC ventu.
Bunları bula bildim herhangi bir sorunu olur mu ve olursa hangi parcaları değiştirmeliyim? Bu işlerden pek anlamam yani hiç alakam olmadi. Bu arada Azerbaycan'dan yaziyorum bunlar bile butcemi cok aşıyor toplam 2000 azn tuttu.

SSD Adata Legend 500GB olanı alabilirsin.
Powe Supply çok 750W ne NZXT550W ya da FSP550W satın al.
Gene NZXT'ya da thermalkate kasa alabilirsin.
Anakart iyi.
8 GB ASUS OC RTX3060 alabilirsin.
İşlemci 5 5500 ya da 5600 alabilirsin.
NZXT Gammix 8 GB 2X alabilirsin.

Bu nasıl sistem ram yok işlemci yok ve başka başka parçalarda yok

Dostum Azerbaycan'da durumlar nasıl bilmiyorum ama orada böyle hazır sistem toplayıp satan İtopya gibi firmalar yok mu? Onlardan baksan kesinlikle daha iyi sistem bulursun. Yani şöyle söyleyelim o paraya bu sistemi alacağına Türkiye'ye uçak bileti al gel buradan en az %30-%40 daha fazla performans verecek kasayı valizine koyup geri dönersin.

Katılıyorum ama bu yazıyı yazan kullanıcının ailesi uçak vb işlere izin vermiyor olabilir oradaki firmalardan alması veya direk tanıdık bir bilgisayar uzmanı varsa birlikte toplayabilirler.

2000 azn tr'de 31k yapıyor. 5ksı uçak biletleri desen aynı gün sabah gelip 25kya burada RTX 4060TI'lı sistem alıp dönebilirsin o gün akşamı.

Dedim ya hiç alakam yok sistem toplamayala o yuzden size baş vurdum
Benim yazdıklarımı alabilirsin.
SSD Adata Legend 500GB olanı alabilirsin.
Powe Supply çok 750W ne NZXT550W ya da FSP550W satın al.
Gene NZXT'ya da thermalkate kasa alabilirsin.
Anakart iyi.
8 GB ASUS OC RTX3060 alabilirsin.
İşlemci 5 5500 ya da 5600 alabilirsin.
NZXT Gammix 8 GB 2X alabilirsin.

Dedim ya hiç alakam yok sistem toplamayala o yuzden size baş vurdum
Dostum sistem toplama hakkında tecrüben yoksa sistem toplamanı önermiyorum. Hazır sistem satan siteleri araştır Azerbaycandaki onlardan sistem beğenip paylaş. Üstte bir arkadaş sana sistem önermiş onu kesinlikle dinleme örneğin 8 gb 3060 ekran kartı öneren insanın hiçbir bilgisi yoktur bilgisayarlar konusunda.

Geri
Yukarı