RTX 3060 sistem Valorant'ta 270 FPS vermesi normal mi?

Ruzgarr

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi Sosyaller, PC mi yeni toplamıştım. Asagıda sistem özelliklerini var. Valorant'ta ort 240-270 FPS arası alıyorum en düşük ayarlarda ve çözünürlük 1440-1080'deyken. Bu normal midir? Ek bir herhangi ayar yapmadım.
Ryzen 5 5500 (stock sogutucusunu kullanıyorum)
16 GB RAM.
3060 OC v2.
Windows 11.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi sosyaller, PC mi yeni toplamıştım. Asagıda sistem özelliklerini var. Valorant'ta ort 240-270 FPS arası alıyorum en düşük ayarlarda ve çözünürlük 1440-1080'deyken. Bu normal midir? Ek bir herhangi ayar yapmadım.
Ryzen 5 5500 (stock sogutucusunu kullanıyorum)
16 GB RAM.
3060 OC v2.
Windows 11.

Unlostun FPS arttırmasını yap ben hep format atınca yapıyorum.

Valorant işlemci bazlı bir oyun hocam. Aynı ekran kartı ancak Ryzen 5 5600x3D ile aldığınız FPS neredeyse ikiye katlanıyor.

Olması gereken sonuçları alıyorsunuz.

Anladım teşekkürler.

Peki şöyle yapmam mantıklı olur mu? Ya da ne önerirsiniz? İşlemciyi yeni aldım temiz durumda bun satıp belli bir fayata ğzerine bir miktar ekleyem 5600 alınır mı? Ya da başka bir öneriniz var mıdır? Çünkü monitörüm 270 Hz ve kullanamıyorum.

Valorant işlemci bazlı bir oyun hocam. Aynı ekran kartı ancak Ryzen 5 5600x3D ile aldığınız FPS neredeyse ikiye katlanıyor.

Hocam fiyatı da 3-4 katı :)

Anladım teşekkürler.

Peki şöyle yapmam mantıklı olur mu? Ya da ne önerirsiniz? İşlemciyi yeni aldım temiz durumda bun satıp belli bir fayata ğzerine bir miktar ekleyem 5600 alınır mı? Ya da başka bir öneriniz var mıdır? Çünkü monitörüm 270 Hz ve kullanamıyorum.

Hocam fiyatı da 3-4 katı :)

Fiyat konusu maalesef ki öyle. Belirtmek istediğim kısım ekran kartının ana odak olmaması Valorant gibi oyunlarda. İşlemci değişikliğinde bulunmanız FPS katkısında bulunabilir.

Fiyat konusu maalesef ki öyle. Belirtmek istediğim kısım ekran kartının ana odak olmaması Valorant gibi oyunlarda. İşlemci değişikliğinde bulunmanız FPS katkısında bulunabilir.

Yok onu zaten biliyorum da FPS düşük gelince acaba anormallik var mı diye sormak istedim. Teşekkürler.

Evet, aldığınız FPS değerleri oldukça normal görünüyor. Valorant gibi rekabetçi oyunlarda, 240-270 FPS aralığında sabit bir performans, çoğu oyuncu için oldukça tatmin edici bir deneyim sunar. Sistem özellikleriniz de performansı destekleyecek düzeyde görünüyor. Ryzen 5 5500, 16 GB RAM ve 3060 OC v2, Valorant gibi oyunlarda yüksek FPS almanızı sağlayacak güçlü bileşenlerdir. Bu nedenle, aldığınız FPS değerleri oldukça normaldir ve oyun deneyiminizi olumlu yönde etkileyecektir. Ek ayarlar yapmanıza gerek yok gibi görünüyor, mevcut performansınız gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı