Çözüldü RTX 3060 sistemde Chrome ve Discord açık olunca sistem kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

homoludens110

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam herkese,

PC modeli: MAGNUS ONE ECM53060C (Barebone) | ZOTAC

İçerisine 2666'lık 16 GB RAM, Samsung EVO 860 ve Kioxia 960 SATA SSD ekledik. PC oyunlarda herhangi bir sorun yaratmıyor. Sadece Chrome, Opera, ms teams, Zoom vs. gibi programlar çalışırken bir anda kapanıyor. Hatta bir süre ekranda yer alanları görebiliyoruz. Örneğin sayfa açıkken bir süre sayfayı göstermeye devam ediyor. Ancak kısa bir süre içerisinde kapanıp tekrar açılıyor. Bunun nedenini bileniniz var mı?

Not: Isı değerlerine baktım. CPU veya GPU 70 dereceleri aşmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yanlışlıkla bir boşluk koymuşum :) benim hatam.
sfc /scannow
Olacak.
Geç olduğu için görmedim. Sorunun kaynağını reddit'te buldum. Hızlı açılma/kapama özelliğini devre dışı bırakıp bilgisayarı kapatmak ve açmak gerekiyormuş. Bunu yaptıktan sonra sorun kalmadı.
Selam herkese,

PC modeli: MAGNUS ONE ECM53060C (Barebone) | ZOTAC

İçerisine 2666'lık 16 GB RAM, Samsung EVO 860 ve Kioxia 960 SATA SSD ekledik. PC oyunlarda herhangi bir sorun yaratmıyor. Sadece Chrome, Opera, ms teams, Zoom vs. gibi programlar çalışırken bir anda kapanıyor. Hatta bir süre ekranda yer alanları görebiliyoruz. Örneğin sayfa açıkken bir süre sayfayı göstermeye devam ediyor. Ancak kısa bir süre içerisinde kapanıp tekrar açılıyor. Bunun nedenini bileniniz var mı?

Not: Isı değerlerine baktım. CPU veya GPU 70 dereceleri aşmıyor.

Boşta iken mi 70 dereceyi aşmıyor?

Arama kısmına CMD yazın ve yönetici olarak başlatın, sırasıyla şu kodları oraya yapıştırıp enter yapın;

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc / scannow

Ekran resmi atar mısınız ?
Kapadım tekrar yapıp atayım.

edit: ekledim.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Yanlışlıkla bir boşluk koymuşum :) benim hatam.
sfc /scannow
Olacak.
Geç olduğu için görmedim. Sorunun kaynağını reddit'te buldum. Hızlı açılma/kapama özelliğini devre dışı bırakıp bilgisayarı kapatmak ve açmak gerekiyormuş. Bunu yaptıktan sonra sorun kalmadı.

Çözüm

Geri
Yukarı