RTX 3060 Sistemde CS 1.6 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Akira.exe

Picopat
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3060 12GB
Anakart
Gigabyte A520M-H AMD
İşlemci
Ryzen 5 5600
Sistem özelliklerim;
Ryzen 5 5600.
RTX 3060 12 GB.
16 GB RAM.

Sistemim iyi olmasına rağmen 20 yıllık oyunda bile istedigim FPS'lere çıkamıyorum. Ekran kartı %20 falan kullanıyor daha üstüne çıkmıyor sorunum bu. Ayrıca sadece CS 1.6 için geçerli bu. Aşağıda bıraktığım ekran görüntüsüyle olayı daha iyi anlarsınız zaten.

Oyun içi bütün komutları denedim. Çözmek istediğim şey ekran kartını neden kullanmadığı.

Dosya Ekleri

• 20231016060736_1.jpg
    20231016060736_1.jpg
    83,1 KB · Görüntüleme: 60
Hocam bu sorunun aynısını GTA 5'te yaşıyordum. Format atılınca çözülmüştü.

Ekran kartın bu oyun için çok güçlü bir ekran kartı. 1.6'da ekran kartını nasıl 100% kullanmayı bekliyorsun ki zaten 😀 kartın 20%'si fazlasıyla yetiyor demek ki oyuna

Oyun karta yüklenmiyor çünkü. Yük bindirmek icin çözünürlük yukseltmeniz gerekli ancak oyun yüksek çözünürlük destekler mi bilemiyorum.

Oyun karta yüklenmiyor çünkü. Yük bindirmek icin çözünürlük yukseltmeniz gerekli ancak oyun yüksek çözünürlük destekler mi bilemiyorum.

Çözünürlüğü yükseltsem bile FPS 300e sabitlenmiş ona ayarlamış ekran kartı kendini. 4kya bile çeksem %30 %40 Max kullanıyor.

Merak ettim monitörünüz kaç Hertz? 360 değil ise daha fazla FPS arayışınız neden, siz de o yüksek FPS daha akıcı gözüküyor diye psikolojik olarak kendini kandıranlardan mısınız başka sebebi mi var?

Merak ettim monitörünüz kaç Hertz? 360 değil ise daha fazla FPS arayışınız neden, siz de o yüksek FPS daha akıcı gözüküyor diye psikolojik olarak kendini kandıranlardan mısınız başka sebebi mi var?

Klasik CS 1.6 oynamayan herkesin sorduğu şey. Oyunda bunny denen bir oynanış özelliği var ve FPS ne kadar yüksek olursa o kadar iyi yapılıyor. Monitörüm 165Hz.

Geri
Yukarı