RTX 3060 sistemde ekrana görüntü gelmiyor

Arkadaşlar bilgisayarı açıyorum ekran kartının fanları 1, 2 saniye dönüyor sonra duruyor ekrana da görüntü gelmiyor.
Ekran kartı: RTX 3060.
Monitör: Lenovo Legion R25i 30.
Kabloları çıkarttık taktım ekran kartını çıkarttım taktım RAM'leri çıkarttım 1 tanesi ile denedim yine aynı. Sistemi alalı 1 hafta olmadı, yardımcı olabilir misiniz?

Bir anda mı oldu? Nasıl oldu? Anakart işlemci nedir? Gücü kes. PC açma tuşuna 4-5 defa bas. Aynı şekilde PSU şalterinede 4-5 kere indir kaldır. BIOS pilini sök geri tak. 1-2 dakika beklesen bile yeter. Ayrıca Clear CMOS pinlerini tornavida ile birbirine değdirirsen gene BIOS sıfırlanır. İşlemcinde varsa dahili GPU ile görüntü almayı dene. Görüntü kablosunu anakarta tak.

Bir anda mı oldu? Nasıl oldu? Anakart işlemci nedir? Gücü kes. PC açma tuşuna 4-5 defa bas. Aynı şekilde PSU şalterinede 4-5 kere indir kaldır. BIOS pilini sök geri tak. 1-2 dakika beklesen bile yeter. Ayrıca clear CMOS pinlerini tornavida ile birbirine değdirirsen gene BIOS sıfırlanır. İşlemcinde varsa dahili GPU ile görüntü almayı dene. Görüntü kablosunu anakarta tak.

Yatmadan önce Windows güncelleştir ve kapat dedim ve monitörü kapatıp uyudum. Sabah açtığımda ekranda standby mode diyor.

İnstagram varmı.
Var hocam met.kcl

Tesisatta topraklama var mı?

Evet hocam var.

Yatmadan önce Windows güncelleştir ve kapat dedim ve monitörü kapatıp uyudum. Sabah açtığımda ekranda standby mode diyor.

Var hocam met. Kcl

Anakart, işlemci? Dediğim gibi eğer işlemcinde varsa dahili GPU'dan görüntü almayı dene. Clear CMOS pinleri ile sıfırlamayı dener misin? RAM'ler çift kanalsa teker teker dene. 2,4 veya 1,3 tak. Deneyerek yapabilirsin.

O nasıl yapılıyor?

1705255398755.png

Clear CMOS yazan 2 PIN'i birbirine tornavida ile değdir. Ama önceki yazdıklarımıda yap.
Anakart, işlemci? Dediğim gibi eğer işlemcinde varsa dahili GPU'dan görüntü almayı dene. Clear CMOS pinleri ile sıfırlamayı dener misin? RAM'ler çift kanalsa teker teker dene. 2,4 veya 1,3 tak. Deneyerek yapabilirsin.
Bunları.

Dosya Ekleri

• 1705255412524.png
    1705255412524.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı