RTX 3060 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

rmzngny

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen, Web-Grafik Tasarımcı
Profil Kapağı
1521477463
RAM
Corsair Vengeance LPX Black 3600MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus 500GB
Ekran kartı
Gigabyte RTX3060 Aorus Elite 12GB
Anakart
MSI B450 Tomahawk Max
İşlemci
Ryzen5 3600
Merhaba forum üyeleri,

Yaklaşık 1 hafta önce bilgisayarıma format attım. Formattan önce kullandığım tüm uygulamaları tekrar yükledim. Az önce bilgisayarımın başına tekrar geçtiğimde Chrome açıkken durduk yere mavi ekran yedim. Minidump dosyasını alttaki linke ekledim. Sorunun çözümü için yardımlarınızı rica ediyorum.

Öncelikle size de merhaba. Dilerseniz yapmanız gerekenleri hemen anlatayım.

Unloaded Modules kısmında Microsoft, Logitech, Corsair vs. şirketlerine ait ".sys" uzantılı dosyalar var. Bunları düzeltmek için. CMD'yi "administrator" / "yönetici olarak" açmamız gerekiyor. Ardından sfc /scannow komutunu yazıp bozuk dosyaların onarılmasını bekleyin.

techsosunloadedmodules.png

Çökmenin nedeninin RAM'ler olup olmadığı konusunda pek emin değilim. Lütfen Memtest86 testi yapın, sonuçları paylaşın.

Minidump dosyasında BIOS'unuzla ilgili herhangi bir bilgi yoktu. O yüzden sizden BIOS sürümünüzü paylaşmanızı isteyeceğim. (eğer nasıl öğrenebileceğinizi bilmiyorsanız "Windows + R" yapın. Çalıştır ekranı açılacak. "msinfo32" yazıp "enter" tuşuna basın. Oradan BIOS sürümünüzü öğrenebilirsiniz)

Sürücüleriniz güncel değil ise güncelleyin. (eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsanız en basit yöntem ile açıklayayım. Windows arama kısmına "Aygıt Yöneticisi" yazıp uygulamayı açın. Ardından açılan pencerede bulunan sürücülere sağ tıklayın. Tıkladığınızda "sürücüyü güncelle" gibi bir seçenek olması lazım. Ona basın ve kolayca güncellenmesini bekleyin. İsterseniz bilgisayar parçalarına göre markaların orijinal sitelerindeki sürücüleri indirip de yapabilirsiniz.)

Eğer yardımcı olabildiysem çözüm olarak işaretlerseniz memnun kalırım. :)

Üzgünüm. Yanlış söylemişim.

Logitech, Corsair ve Gigabyte ile ilgili uygulamaları tamamen silin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı