RTX 3060 sistemde Mavi ekran ve çok sık donma

sey0_0sey

Picopat
Daha fazla  
RAM
8+8 venangace 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Kioxia 500gb m2 ssd
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
Gigabyte A520M K V2
İşlemci
Ryzen 5 5500
Herkese iyi günler. Bilgisayarımı yaklaşık 4 ay önce aldım ama 1 aydır oyunlarda ara sıra mavi ekran hatası ve donma yaşıyorum. Bazen de ekran siyah oluyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Virus vardır diye süpheleniyorum ama antivirus programı da hiçbir virus bulmuyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüler güncel.
Malwarebytes'i şimdi denedim o da bir şey bulamadı.
Yakın zamanda bu hatalar ortaya çıktıysa ''Sistem Geri Yükleme'' seçeneğini deneyin.
İşe yaramazsa şunu deneyin: Ayarlar > Kurtarma > Bu Bilgisayarı Sıfırla

Bu Bilgisayarı Sıfırla seçeneği illaki dosyalarınızı kaybediceğiniz anlamına gelmez isterseniz yedekleyebilirsiniz de.

Teşekkür ederim. Bir şey daha belirteceğim: Bilgisayarı ilk aldığımda ekran kartının fanları bozuk gibiydi ve çok ses çıkarıyordu. Sonra ben aldığim tlyere götürünce bir sorun olmadığını dediler fana iki vurup düzelttiler. Şimdi aklıma bu takıldı çünkü sürekli bir donma yok elran kartı uzun süre çalıştığında oluyor 1 2 saat gibi. Bununla bir ilgisi olabilir mi tekrar değiştirmeli miyim?
Not: MediaMarkt'tan aldım.

Teşekkür ederim. Bir şey daha belirteceğim: Bilgisayarı ilk aldığımda ekran kartının fanları bozuk gibiydi ve çok ses çıkarıyordu. Sonra ben aldığim tlyere götürünce bir sorun olmadığını dediler fana iki vurup düzelttiler. Şimdi aklıma bu takıldı çünkü sürekli bir donma yok elran kartı uzun süre çalıştığında oluyor 1 2 saat gibi. Bununla bir ilgisi olabilir mi tekrar değiştirmeli miyim?
Not: MediaMarkt'tan aldım.

Sorununuz yine düzelmez ise MediaMarkt'ı arayıp durumu bildirin onlar size ne yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı