RTX 3060 sistemde Minecraft shader pack kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

merxtk

Hectopat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Samsung ssd 980 1tb
Ekran kartı
Rtx 3060
Anakart
tulpar t7 20.3
İşlemci
intel i7 10875H
Herkese selam. Minecraft shader pack kurduğum zaman FPS 18-30 aralığından yukarısına çıkmıyor. Bilgisayarımın kaliteli olduğunu düşünüyorum. Hiçbir oyunda da büyük sıkıntılar yaşamadım. Bundan 2-3 sene önce eski bilgisayarımda -özellikleri çok kötü olmasına rağmen- shader pack kurduğum zaman oynayabiliyordum. Bilgisi olan var mıdır?
Hatta görüntüde karıncalanma var. Ss almaya çalıştığım zaman mojang yükleniyor ekranın ss çıkıyor karşıma halbuki ss i oyunda alıyorum. İlginç.

Herkese selam. Minecraft shader pack kurduğum zaman FPS 18-30 aralığından yukarısına çıkmıyor. Bilgisayarımın kaliteli olduğunu düşünüyorum. Hiçbir oyunda da büyük sıkıntılar yaşamadım. Bundan 2-3 sene önce eski bilgisayarımda -özellikleri çok kötü olmasına rağmen- shader pack kurduğum zaman oynayabiliyordum. Bilgisi olan var mıdır?
Hatta görüntüde karıncalanma var. SS almaya çalıştığım zaman Mojang yükleniyor ekranın SS çıkıyor karşıma halbuki SS i oyunda alıyorum. İlginç.

Hangi Shader'dan bahsediyorsun

Benim RX 590 ekran kartım bile çok kasan bir Shader olan SEUS PTGI E12'de en iyi 30 FPS alabiliyorken sizinki daha iyi çalıştırır. Büyük ihtimal sürücü güncel değildir.

Hangi Shader'dan bahsediyorsun
Hepsini denedim nerdeyse hepsinde aynı. kuda, sildur vb.
Benim RX 590 ekran kartım bile çok kasan bir Shader olan SEUS PTGI E12'de en iyi 30 FPS alabiliyorken sizinki daha iyi çalıştırır. Büyük ihtimal sürücü güncel değildir.
Yani her şeyim güncel aslında. Kontrol ettim hepsini. Sürücü, java hepsi güncel. Bu arada 18-30 aralığı yazdım ama 18 üzerine bile çıkmıyor :D
Monitörün 2K ise normal sayılabilir chunkuna göre.
2k değil

Ekran kartı kullanımı ne kadar?
Görev yöneticisinde böyle
Ekran kartı kullanımı ne kadar?
Kusura bakmayın çok bilgim yok, yanlış anlamadıysam görev yöneticisinde işlemci %95e kadar çıkıyor fakat ekran kartı bölümü %0 gibi gösteriyor eğer yanlış bakmadıysam.
Merhaba sorunu çözdüm. Oyunu işlemci ile açıyormuş. Ben ekran kartımla açtığım zaman düzeltme sağladım. NVİDİA Denetim Masası'ndan sol tarafta bulunan 3D ayarlar sekmesi altındaki ''3D ayarların yönetilmesi'' bölümüne tıklıyoruz. Ekrana gelen bölümde ''Program Ayarları'' sekmesine tıklıyoruz. Buradan ekran kartınızla çalıştırmak istediğiniz oyunları ve programları ekliyoruz. Benim sorunum böyle çözüldü FPS'im düzeldi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,3 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:

Geri
Yukarı