RTX 3060 sistemde oyunlarda FPS dalgalanması

Bilgisayarınız ısındığı için CPU hızını düşürüyor ve bu da FPS drop olmasına sebep oluyor sanırsam. Termal macunu düzgün sürdüğünüzden emin misiniz? Yazdığınız sıcaklık değerleri oyun oynarken oluşan sıcaklıklar mı? Oyun oynarken sıcaklıklara baktınız mı?

Bilgisayarınız ısındığı için CPU hızını düşürüyor ve bu da FPS drop olmasına sebep oluyor sanırsam. Termal macunu düzgün sürdüğünüzden emin misiniz? Yazdığınız sıcaklık değerleri oyun oynarken oluşan sıcaklıklar mı? Oyun oynarken sıcaklıklara baktınız mı?
ThrottleStop ile işlemci boostu kapadım temel işlemci hızında 2.20 ghz çalışıyor ve yaşadığım sorun çözülüyor. Cpu soğuk ortamda ve sıcaklığı düşükken bile fps düşüşü yaşıyordum. 68 70 derecelerde bile fps düşüşü yaşıyordum sizce beni yanıltır mı bu? Ayrıca işlemci mi belli bir ghz e sabitleyebilir miyim? Ne düşsün ne yükselsin.

Ayrıca işlemci mi belli bir ghz e sabitleyebilir miyim? Ne düşsün ne yükselsin.
ThrottleStop uygulamasının görevi bu zaten. Otomatik açılma ayarı olması lazım. Bu şekilde kullanabilirsiniz. Ancak dediğim gibi laptop ısınmasa bu durum yaşanmaz. Güvendiğiniz bir bilgisayarcıya temizlettirip bir de öyle deneyin isterseniz. Ayrıca ısı çıkışı yeri uygunsa vakumlu soğutuculara bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı