RTX 3060 sistemde Valorant donuyor

esercim

Hectopat
Son 1 haftadır Valorant kasılıyor takılıyor gibi hissediyorum.
Sorun şurada: Sistem 200 FPS altına düşmüyor ve 144Hz monitörüm var. Anlık düşüşler olmuyor ancak çok hızlı hareket edince ya da herhangi zamanda takılıyor gibi yavaşlıyor gibi oluyor. Sebebi nedir?
Sistem:
i3-12100F, ASUS 3060, 2x8 3600MHz RAM, 144Hz ASUS monitör.
Sıcaklık değerleri çok normal ve her şey güncel.

Son 1 haftadır Valorant kasılıyor takılıyor gibi hissediyorum.
Sorun şurada: Sistem 200 FPS altına düşmüyor ve 144Hz monitörüm var. Anlık düşüşler olmuyor ancak çok hızlı hareket edince ya da herhangi zamanda takılıyor gibi yavaşlıyor gibi oluyor. Sebebi nedir?
Sistem:
i3-12100F, ASUS 3060, 2x8 3600MHz RAM, 144Hz ASUS monitör.
Sıcaklık değerleri çok normal ve her şey güncel.
Ekran kartı 12 gb versiyon mu? Bu işlemcinin online oyunlarda biraz zorlanması normaldir. Rekabetçi oyunlar CPU ağırlıklı oluyor, 4C 8T de verebileceği en iyisini vermiştir anca bu kadar olur diye düşünüyorum.

Ekran kartı 12 gb versiyon mu? Bu işlemcinin online oyunlarda biraz zorlanması normaldir. Rekabetçi oyunlar CPU ağırlıklı oluyor, 4C 8T de verebileceği en iyisini vermiştir anca bu kadar olur diye düşünüyorum.
Normal değildir tabi ki Valorant’tan bahsediyoruz en ölü bilgisayarlar bile oynatıyor oyunu arkadaşın sisteminde kaymak gibi akması gerekiyor.

Normal değildir tabi ki Valorant’tan bahsediyoruz en ölü bilgisayarlar bile oynatıyor oyunu arkadaşın sisteminde kaymak gibi akması gerekiyor.
Demek istediğim o değil. Çok rahat tabii ki oynatır. Ama max. verebileceği fps bellidir bu işlemcinin rekabetçi bir oyunda. Aynı ekran kartının Ryzen 5600 ile Valorant testini izlerseniz youtube’da daha fazla fps verdiğini göreceksiniz.

Geri
Yukarı