RTX 3060 sistemde yüksek FPS'e rağmen kasma hissi oluşuyor

palyaco11

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 165Hz ve 240Hz olmak üzere cift monitör kullanmaktayim. 240Hz olan laptop ekranim fakat. 165'lik monitörü kullanıyorum main monitor olarak. Notebookun icinde RTX 3060 ve i7 10870H var. Cogu hikayeli oyunlarda V-Sync acik oldugu icin kasma hissini yasamiyorum fakat Valorant gibi oyunlarda 250-300 FPS almama ragmen V-Sync acik olmadan kasiyormus gibi geliyor. V-Sync acamiyorum cünkü imput lag hissediliyor. Bunu nasıl cözerim? (isi degerlerim bir notebooka göre normal aşırı isinma yasamiyorum)

DP Bağlantısıyla kullanıyorsunuz değil mi?
Hayir HDMI. Bazi yerlerde hdmi´in fazla hz desteklemedigi yaziyor fakat cogu oyunda kasma hissi yasamiyorum acikcasi.

Sorunu V-Sync ile çözmeniz muhtemel. Ben böyle çözdüm farklı bir oyun için.

Dedigim gibi Valorant gibi oyunlarda V-Sync imput lag yaptigi icin acmak istemiyorum.

Oyunun EXE'sinden tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakın, G-Sync açıksa kapatın kapalıysa açın.

İyilestirmeleri kapattim deneyecegim.

Hayir HDMI. Bazi yerlerde hdmi´in fazla Hz desteklemedigi yaziyor fakat cogu oyunda kasma hissi yasamiyorum açıkçası.

Dedigim gibi Valorant gibi oyunlarda V-Sync imput lag yaptigi icin acmak istemiyorum.

Hocam HDMI Bağlantısı kullandığın için G-Sync özelliğinden yararlanamıyorsun DP ile bağlantı yapıp G-Sync Özelliğini aktif etmeni aynı zamanda oyun içinde V-Sync'yi kapalı konuma getirip denemeni tavsiye ederim. Sorununun çözümü olacaktır.

Hayir HDMI. Bazi yerlerde hdmi´in fazla Hz desteklemedigi yaziyor fakat cogu oyunda kasma hissi yasamiyorum açıkçası.

Input Lag yapıyor fakat ne kadar yapıyor ve ne kadar etkili buna da bir bakmak lazım hocam. Aynı olay 1ms monitör ve 5ms monitör arasındaki farkı fark edememek.

Geri
Yukarı