RTX 3060 sisteme 550W PSU yeterli olur mu?

Ege Güler

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: İ7-1700KF -- GPU: MSİ RTX3060 Gaming X -- Motherboard: MSI MPG Z490 Gaming Plus -- RAM: 2X Kingston Fury 8G 36000mhz -- PSU:NZXT c750 CPU Fan: Arctic Liquid Freezer 240mm -- SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB -- Monitor: Asus VG24QE -- Case: MSI MPG Gungnir 110R -- Keyboard: Logitech G512 -- Headset: Logitech G Pro X 7.1 -- Mouse: Steelseries Rival 3
Meslek
Öğrenci
Yakın zamanda bir sistem almayı düşünüyorum başta kendim parçaları alıp toplamayı düşünüyordum fakat mining sağ olsun ekran kartı stokları bulunmadığından hazır sistemlere yöneldim. İçinde i5-11400 ve RTX 3060 olan bir sistem gözüme kestirdim fakat PSU olarak ASUS TUF 550W 80+ bronz koymuşlar. Parça değişimi mümkün olmadığından alsam mı almasam mı kararsız kaldım. Tam yükte 550W PSU yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda bir sistem almayı düşünüyorum başta kendim parçaları alıp toplamayı düşünüyordum fakat mining sağ olsun ekran kartı stokları bulunmadığından hazır sistemlere yöneldim. İçinde i5-11400 ve RTX 3060 olan bir sistem gözüme kestirdim fakat PSU olarak ASUS TUF 550W 80+ bronz koymuşlar. Parça değişimi mümkün olmadığından alsam mı almasam mı kararsız kaldım. Tam yükte 550W PSU yeterli olur mu?
Olur, gaming.gen 550W koyuyor hazır sistemlere.

Tam sınırda kalıyor, yeterli olur, ancak 650W olması çok daha iyi olur. Sistemin linkini atabilir misiniz? Belki daha iyi alternatiflerini bulabiliriz.

İtopya gaming.gen sinerji vb. bir sürü site dolaştım çoğunda ekran kartı işlemci iyi diğer parçalar dandik markalardan oluyor ona dikkat ederek yapıcağınız önerilere açığım tabiki
Bütçe olarak işlemci soğutucusu dahil (bazı sistemlerde olmayabiliyor ondan dolayı özellikle belirtiyorum) 16k ya kadar yol var

@Ege Güler 15.500TL'ye 3060 sistem almak saçmalıktan başka bir şey olmaz. Bu sisteme bakabilirsiniz:
3060ti stokları baya sıkıntılı olduğundan hiç bakmamıştım bile bu sistem gayet iyiymiş gaming.gen in ismini baya duydum fakat daha önce hiç alışveriş yapmadım güvenilir midir paketleme ürün kalitesi garanti konusunda sıkıntı olur mu

Geri
Yukarı