RTX 3060 sisteme PUBG grafik ayarı tavsiyesi

fethi gokce

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
EKRAN KARTI:gigabte eagle rtx3060 12GB İŞLEMCİ:İ7 12700K ANAKART:asus tuf gaming z690 plus wifi d4 RAM:gskill ripijaws 3600mhz cl18 (2x8) SSD:crucial p3 500gb KASA: xigmatek cockpit SIVI SOĞUTMA:coolermaster masterliquid ml240l
Meslek
öğrenci
Merhaba arkadaşlar, sistemimde:
  • Gigabyte RTX3060 12 GB.
  • Intel Core i7 12700K.
  • 2x8 16 GB 3600MHz RAM.
  • ASUS TUF Gaming Z690 Plus D4 Wi-Fi
  • Cooler Master 240mm sıvı sogutma.
Parçaları vardır ve ben oyunu 720p'de oynuyorum. Sistemden cok yuksek grafik ve sistemi de çok zorlamak istemiyorum.
Açıkçası GameLoop ayarlarını yapacağım ama çok bilgim yok. Sizlere de danışmak istedim. Sizce ayarları ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ayarları en düşük çekin dokuyu yükseke çekin kener yumuşatma ulturaya alın.

RAM'i kaç yapayım işlemci çekirdeğini kaç yapayım DirectX mı yoksa OpenGL mi yapayım onlar lazım.

Neden DirectX kullanmalıyım.
Hocam çoğu kişi DirectX'in OpenGL'ye göre daha optimize olduğunu savunuyor. Bu konuda araştırma videolarına bakabilirsiniz ama Bazı kişiler ise OpenGL'nin daha çok FPS verdiğini söylüyor. Bana kalırsa DirectX daha mantıklı optimize olduğu için.

Hocam çoğu kişi DirectX'in OpenGL'ye göre daha optimize olduğunu savunuyor. Bu konuda araştırma videolarına bakabilirsiniz ama bazı kişiler ise OpenGL'nin daha çok FPS verdiğini söylüyor. Bana kalırsa DirectX daha mantıklı optimize olduğu için.

Hmmm RAM ve işlemci sayısını ne yapmalıyım.

Geri
Yukarı