Çözüldü RTX 3060 Ti 12400F sistem mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ZA12AIMBOT

Centipat
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS MEGALODON RTX 3060 Ti
INTEL İ5-12400F
NZXT X53 240MM AIO
XPG SPECTRIX D41 4133 MHZ CL 19 2X8
ASUS H610M-A D4
1 TB WD HDD
SEAGATE FIRECUDA 510 NVMe 250 GB M.2 SSD
XIGMATEK X-POWER 500W 80 PLUS PSU
ASUS GX 601 ROG STRIX HELIOS CASE
Öncelikle iyi sosyaller herkese. Arkadaşlar benim PC günde 1-2 kere mavi ekran yedirtiyor bana. Özellikle oyundayken ve arkada discorddur bir yandan YouTube'dir bir yandan osudur busudur derken arkada çalışan şeylerde var PC tam yük denebilir. Mavi ekran hata kodu şöyle: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR. Minidump dosyam oluşmuyor mavi ekran saliselik gelip PC restart atıyordu. Forumdaki tüm çözümleri mixleyip her şeyi denemem sonucu sanırım buga soktum mavi ekran %0 da kalıyor yine %100 olmuyor ve sistem minidump klasörüne yazmıyor neden mavi ekran yediğimi. Ben Power'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık yaklaşık değil de 2019 da Vatan Bilgisayar'dan hazır GTX 1060'lı sistemle beraber aldığım 500W Xigmatek Power Supply halen kullanmaktayım. Acaba Power'dan kaynaklımı yiyorum mavi ekranı? Sizce sorun ne tam olarak? Not: RAM'lerin CL waat değerleriyle falan arada bir oynayan birisiyim ondanda olabilir ama sanmıyorum sistem RTX 3060 Ti 12400F bolcaaaa ARGB (ARGB belirtmemin nedeni extra güce ihtiyaç duyuyor ya sonuçta bende Power'ın yetmediğinden şüphelenip o yüzden RGB olayını belirtiyorum. 4133MHz XPG D41 2X16. sistem bu. Sizce RAM'lerin OC'sini normale çekip öyle deneyeyim mi bir de? Power bu: Xigmatek X-Calibre EN40704 500 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Buldum sorunu konu kilit.

Son düzenleme:
Çözüm
Darboğaz ihtimali var gibi düşünüyorum. Veya bir driver problemi de olabilir. Sistem geri yükleme oluşturduysan daha önce (veya sistem kendi oluşturabiliyor) geri yükleme yapmayı bir dene. En son ihtimalle bir temiz bir format at. En azından hatanın işletim sisteminden olup olmadığını anlarsın. Ama sorun daha çok donanımsal gibi görünüyor.

Sorun RAM kaynaklıymış yaptığım OC'yi çekince düzeldi.
Darboğaz ihtimali var gibi düşünüyorum. Veya bir driver problemi de olabilir. Sistem geri yükleme oluşturduysan daha önce (veya sistem kendi oluşturabiliyor) geri yükleme yapmayı bir dene. En son ihtimalle bir temiz bir format at. En azından hatanın işletim sisteminden olup olmadığını anlarsın. Ama sorun daha çok donanımsal gibi görünüyor

Darboğaz ihtimali var gibi düşünüyorum. Veya bir driver problemi de olabilir. Sistem geri yükleme oluşturduysan daha önce (veya sistem kendi oluşturabiliyor) geri yükleme yapmayı bir dene. En son ihtimalle bir temiz bir format at. En azından hatanın işletim sisteminden olup olmadığını anlarsın. Ama sorun daha çok donanımsal gibi görünüyor.

Sorun RAM kaynaklıymış yaptığım OC'yi çekince düzeldi.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı