RTX 3060 Ti 2K'da rahat oynatır mı?

Hocam bende 6900 XT veya 3070 Ti düşünüyorum ama büyük ihtimalle 3070 Ti alacağım Ray Tracing'den dolayı.

Güzel bir ekran kartı. Ciddi bir ray traycing farkı yok. 6900 XT'yi göz ardı etme. 3070 Ti alırsan ASUS almanı şiddetle tavsiye ederim. Soğutması harika çok iyi bir kart. Ama v RAM'dan ötürü 6900 XT hep bir tercih seçeneği olacak. Bu arada güle güle kullanman dileğiyle.

Güzel bir ekran kartı. Ciddi bir ray traycing farkı yok. 6900 XT'yi göz ardı etme. 3070 Ti alırsan ASUS almanı şiddetle tavsiye ederim. Soğutması harika çok iyi bir kart. Ama v RAM'dan ötürü 6900 XT hep bir tercih seçeneği olacak. Bu arada güle güle kullanman dileğiyle.
Saolun hocam ama duyduğum kadarıyla Asuslarda cw oranı yüksekmiş bu aralar yani bilmiyorum belki Asus Tuf ekran kartlarında geçerlidir.

UE5 gelmiş. Oyunların grafik ihtiyacı artmış. Kaç yıllık RDR2 üzerinden 60 FPS almaktan bahsediyorsunuz. Müthiş bir çıkarım.
Aynı oyun 4K ultra ayarlarda 3090'da bile 80 FPS civarı. Kaç yıllık oyun deyip geçmeyin, ultraya çekince ekran kartlarını gayet güzel ağlatıyor. 10 yıllık GTA 5'te bile 8x MSAA açıkken 60 FPS alan kart MSAA kapalı 100-110 FPS civarı alıyor. Ayrıca RAGE UE5'ten daha iyi olabilir gelecek sürümlerde, şu an bile hala daha taş çıkartıyor çoğu oyuna, stabilite olarak da aynı şekilde. Mesele oyunların kaç yıllık olduğu değil, oyun motorlarının yetenekleri ve kalitesi.

Son düzenleme:
Aynı oyun 4K ultra ayarlarda 3090'da bile 80 FPS civarı. Kaç yıllık oyun deyip geçmeyin, ultraya çekince ekran kartlarını gayet güzel ağlatıyor. 10 yıllık GTA 5'te bile 8x MSAA açıkken 60 FPS alan kart MSAA kapalı 100-110 FPS civarı alıyor. Ayrıca RAGE UE5'ten daha iyi olabilir gelecek sürümlerde, şu an bile hala daha taş çıkartıyor çoğu oyuna, stabilite olarak da aynı şekilde. Mesele oyunların kaç yıllık olduğu değil, oyun motorlarının yetenekleri ve kalitesi.
Konu oyun değil. RTX 3060 Ti'ın 1440p için giriş seviyesi kalıyor oluşu. Bu durum yeni çıkan oyunlarla haliyle daha fazla hissedilecektir. RDR2'de şu kadar fps, GTA V için bu kadar fps ile konudan uzaklaşıyoruz. AAA oyunlar için 1440p ve RTX 3060 Ti uzun ömürlü olma açısından makul değil. Zaten 1080p'de beslemek için ekstrem bir işlemci ihtiyacı da bulunmuyor. İlk yorumumun çıkış noktası burası.

@Uchiha Shisui Biliyorum 3060 Ti zaten 1440p-1080p arasında gezecek bir GPU, benim cevap verdiğim şey oyun motorları üzerinden kaç yıllık oyunlar ya, "bunlarla niye kıyaslama yapıyorsunuz" sözüneydi, geçmişteki oyunlar da ekran kartlarını gayet zorlayacak cinsten çünkü.

@Uchiha Shisui Biliyorum 3060 Ti zaten 1440p-1080p arasında gezecek bir GPU, benim cevap verdiğim şey oyun motorları üzerinden kaç yıllık oyunlar ya, "bunlarla niye kıyaslama yapıyorsunuz" sözüneydi, geçmişteki oyunlar da ekran kartlarını gayet zorlayacak cinsten çünkü.
Her şeyin temeli, optimizasyon. Oyun iyi optimize edilmedikten sonra sistemin yapabilecekleri de kısıtlanıyor. RDR2 özelinde zaten PC için şahane bir optimizasyona sahip değildi. Ancak her ekran kartı konusunda da belirtilmesi bitmeli çünkü birkaç sene içerisinde bambaşka oyunlar konuşulacak.

Peki hangi kart uzun yıllar oynatır ki.
Hocam 3000 serisinin amirali 3090 Ti bile bi zaman sonra artık krallığını biticek. Şimdi 4090 var sonra 5000 serisi çıkacak ve onunda krallığı bitecek yani bunun sonu yok daha ağır oyunlar çıkacak meselaa şuan starfield gibi önerilen sistem gereksinimleri 2080 s, bir zamanlar ulaşılamicak olan kartlar şuan önerilen sistem gereksinimlerinde işin sonu yok

Geri
Yukarı