RTX 3060 Ti 80 dereceyi geçmesi normal mi?

ahmtgny

Hectopat
Daha fazla  
G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V siyah Dual kit RAM.

Zotac GeForce RTX 3060 Ti twınedge Gaming 8 GB GDDR6 256bitlhr NVIDIA ekran kartı.

Corsair 240GB Force serisi MP510 NVMe M.2 SSD (3100 MB Okuma/1050MB yazma)

Gigabyte B450 Gaming X AMD B450 2133MHz DDR4 soket AM4 ATX anakart.

AMD ryzen™5 3600 soket AM4 + Wraith Stealth 3.6 GHz 32MB 65W 7nm işlemci.

650W Power

Sistem bu şekilde 1080p oyuncusuyum. Ekran kartı PUBG Ultra da 80-85 arasına çıkıyor kasanın yan kapağını açınca 69-73 arası gidip geliyorbu normal mi? 3060 Ti ekran kartları kaç dereceye kadar çıkması normal olarak kabul edilir.

@ahmtgny beyazı da var aynı fiyata. Tabii bunu alırken 1 adet daha fan almanı öneririm egzoza takmak için. Elindeki kasadan söküp de takabilirsin.

Screenshot_3.png

Hocam bunu alana kadar bir süre benim kasanın yan kapağı açık oynasam sorun çıkarır mı?

Yaz günü uzun süre önermem çok toz çeker. Tabii kasayı alana kadar birkaç hafta para biriktireceksen neden olmasın. Donanımı transfer ederken güzelce temizler tozdan arındırırsın. Çoğu kişi iyi bir kasaya masraf etmekten kaçınsa da oldukça önemli. Ben 5 sene önce kendi kasama bugünün parasıyla 1500-2000 TL para ödedim hala kullanıyorum, 2 sistem değişti içinde daha sıcaklık sorunu yaşadığımı bilmem.

Beğendiysen indir bunu uzun yıllar kullanırsın.

toz çok zarar verir mi birleşenlere ekran kartına falan.çünkü benim kasanın içi baya tozlu.Kompesör bulamadım.Temizleticem bi bilgisayarcıya.1 sene olmustur rahat temizlemeyeli içini.
Kısa vadede sorun olacağını düşünmüyorum. En kısa vakitte kasayı almaya bak. Güzelim sistemi Rampage cehenneminin içine kurman hata. Yeni kasa alınca parçaları güzelce temizlersin.

Yaz günü uzun süre önermem çok toz çeker. Tabii kasayı alana kadar birkaç hafta para biriktireceksen neden olmasın. Donanımı transfer ederken güzelce temizler tozdan arındırırsın. Çoğu kişi iyi bir kasaya masraf etmekten kaçınsa da oldukça önemli. Ben 5 sene önce kendi kasama bugünün parasıyla 1500-2000 TL para ödedim hala kullanıyorum, 2 sistem değişti içinde daha sıcaklık sorunu yaşadığımı bilmem.

Beğendiysen indir bunu uzun yıllar kullanırsın.

Ben 1 seneye yakındır kasanın işini temizlemedim beyaz tabaka olmuş alt kısımları toz çok zarar verir mi bileşenlere.

@ahmtgny zarar vermez ama iyice bir temizlenmesi lazım. Hava kompresörü varsa güç kaynağının içine de tutturursun en kötü tozu orası çeker, kendimden biliyorum.

@ahmtgny zarar vermez ama iyice bir temizlenmesi lazım. Hava kompresörü varsa güç kaynağının içine de tutturursun en kötü tozu orası çeker, kendimden biliyorum.

Teşekkür ederm tüm cevaplar için herkese

@ahmtgny önü komple cam, kalitesiz bir kasa normal. At gitsin onun içinde sistem soğumaz. Bütçene göre bunlardan birisini al en az 10 derece düşer.

Hocam alttaki kasa F/P gibi duruyor sanırım ondan alacağım emin miyiz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı