Çözüldü RTX 3060 Ti boşta ve yükte 90 derecede çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lilmena

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 7 ay önce aldığım sistemdeki ekran kartı 7 aydır boştayken 49 derece, oyunlarda ise 74-75 maksimum gördü ancak bugün LoL oynarken 90 dereceyi gördü ve inmiyor. Boştayken bile 90 derecede çalışıyor. Sürücüleri güncel. İşlemcim 50-55 derece arasında gidip geliyor.
  • Model: Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC D6X 8 GB GDDR6X 256 bit ekran kartı

Normalde 50 derece sonrası yavaş yavaş dönmeye başlıyordu bunda boşta 89 derecde fanda dönmüyor bazen garip format atıyorum şu an sıfır kurulum yapacağım.

Normalde 50 derece sonrası yavaş yavaş dönmeye başlıyordu bunda boşta 89 derecde fanda dönmüyor bazen garip format atıyorum şu an sıfır kurulum yapacağım.
Kartın fan kablosu çıkmış mı yada deforme olmuş mu bakınız.

DDU kurulum nasıl yaparım bir konu var mı onunla alakalı?
DDU driver silme programı.

Konu çözüldü arkadaşlar virüs temizledim ardından format atınca şu an ekran kartı eski haline döndü yardımlarınız teşekkür ederim.

Şunu sorayım, sıcaklık değerini MSI Afterburner üzerinden Celcius yerine Fahrenheit olarak görüntülüyor olabilir misin? Şuraya tıklayarak değiştirebiliyorsun. Fahrenheit görünümüne geçmiş olduğunu düşünüyorum.

1689578664751.png

Geri
Yukarı