RTX 3060 Ti düşük oyun performansı

Sorunumun sebebi ramlerden kaynaklı gibi araştırdığım kadarıyla. Oynadığım apex legends oyununda işlemci ve ekran kartı kullanımı ikisininde de %50-70 arası dolaşıyor ikiside %90ı görmüyor. Şuanki ramim 3000mhz tek slot. Değiştirmeyi düşünüyourum.Başka Fikri olan arkadaşlar varsa duymaktan memnun olurum

Tek slot RAM'iniz varsa probleminiz ortada zaten. Çift slot RAM'in getirdiği ekstra performans var çift kanal taktığınız zaman. Bu da aradaki FPS farkını açıklıyor zaten.

Umarım ondandır hocam en kısa sürede deneyeceğim. Ama arada neredeyse 82-48=34fps fark var %70 gibi sadece ram bu kadar farkettirebilir mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Devasa bir artış olmuş.
Öyel güçlü kartı beslemek için işlemci gücü lazım işlemci de gücünü RAM'lerden alır 4x4 yapsan bile 2x8'e karşı daha etkili oluyor mesela.

Format attım ve Dual kit RAM alarak sorunumu çözdüm. Şimdi de Memory management diye mavi ekran alıyorum umarım onu da çözerim. Yorum yapan fikir veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Geri
Yukarı