RTX 3060 Ti ekran kartı Valorant'ta 70 derece oluyor

Lexani31

Centipat
Daha fazla  
i5 12400F.
RTX 3060 Ti.
Sistem kısaca böyle sistemim boştayken 50 derecelerde Valorant gibi bir oyuna giriş yapınca 70 derecelerde dolaşıyor bana hiç normal değerler gibi gelmedi. Sizce sıcaklıklar normal mi? Değilse ne yapmam gerek? Gerçekten arada kaldım bilgisayarım masaüstü bu arada. Temizliğini de ayda 1 kere yapıyorum.

Kartın ve kasanızın modeli nedir acaba? Valorant'ta gpu kullanımı %100'e yaklaşıyor mu?

70 derece normal aslında ancak üst soğutmalı kartlar 70'i pek görmezler.

Kasam Vento'nun bir modeli 1 arka 3 ön fan var ekran kartım ASUS Dual 3060 Ti 8 GB. Normalse sıkıntı yok ama baktığım bazı konularda çok daha düşük ekran kartı modellerinde bile boşta 40-45 Valorant gibi işlemci oyunlarında 65 civarı dolaşıyor benimki biraz fazla ısınıyor gibi hissettim ondan dolayı sorayım dedim dediğiniz gibi normalse sıkıntı bilgi için teşekkürler.

oyunici.png

ayarlar.png

Bende aynı ekran kartını kullanıyorum (ASUS Dual) boşta ekran kartı 40 derecelerde dolaşıyorum oyun sırasında ise değerlerimi şöyle göstereyim ayarlarımla birlikte

Oyun sırasında 6dk boyunca oynayıp değerlerimi attım ortalama olarak bir kanaate varabilesiniz diye (FPS kısıtlada değildi)

Sorun canınızı çok sıkıyorsa fan hızınızı arttırabilir veya FPS kısıtlayarak çözüm sağlayabilirsiniz.

Eki Görüntüle 2080549

Eki Görüntüle 2080550

Bende aynı ekran kartını kullanıyorum (ASUS Dual) boşta ekran kartı 40 derecelerde dolaşıyorum oyun sırasında ise değerlerimi şöyle göstereyim ayarlarımla birlikte.

Oyun sırasında 6dk boyunca oynayıp değerlerimi attım ortalama olarak bir kanaate varabilesiniz diye (FPS kısıtlada değildi)

Sorun canınızı çok sıkıyorsa fan hızınızı arttırabilir veya FPS kısıtlayarak çözüm sağlayabilirsiniz.

Sağ ol reis vallahi benimki bir tık daha sıcak. Sıkıntı çıkarsa dediğin gibi fan hızını arttırırım artık.

Geri
Yukarı