RTX 3060 Ti ekran kartını 650W besler mi?

@ahmtgny iyi geceler dilerim almak istediğiniz ekran kartı ile kullanacağınız işlemci toplamda %10 belki %5 arası darboğaz yapacaktır.

En önemlisi çözünürlük benim düşüncem, bu yeni nesil ekran kartı serileri en güncel ve son çıkan işlemcilere mahkum ediyor 1080P için, ama 2K ve 4K çözünürlükte hiçbir problem olmuyor.

Buradan çıkan sonuç ileride gelecek olan yeni nesil ekran kartları 1080P için değil daha yüksek çözünürlüğü hedefleyecek ve 144Hz standart bir hal alacaktır.

Ben Ryzen 3600 ile RTX 3070 kullanıyorum işlemciyi aşırtmadım daha, aldığım FPS 1080P için tatmin edici ve 144Hz monitörüm olduğu için üzerini verse bile ben bu farkı hissedemeyeceğim.

1080P çözünürlükte RTX 3070 ile bütün oyunlarda en fazla %10 darboğaz gördüm, ama çok yüksek FPS aldığım için işlemciyi değiştirmeye gerek duymadım, çünkü yanımda 4K TV var ve görüntüyü oradan aldığım zaman 1080P ile 4K arasındaki çelişki benim için bitiyor.

Ekran kartı alıp işlemci almak belki 1080P için ideal olabilir, ama onun yerine monitörü güncellemek ve işlemcideki yükü ekran kartına aktarmak için en basit çözüm çözünürlüğü yükseltmek veya artırmaktır.

Değerli zamanınızı ayırıp bu kadar detaylı bir cevap verdiğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Kafamda ki şoğu şeyin cevabını verdiniz. Bende de AOC 24G2U 144 Hz 1 ms freescyne IPS 1080P Gaming monitör var. Bu monitörle 2 k monitörü değiştirsem ve işlemciy 5800 yapaam daha raht edeceğim gibi duruyor. Umuyorum ki 3060 Ti stoklarını daha çok beklemem.
Ryzen 5 2600X 90W TDP (oc ile 4.2GHz 1.39V oyun içinde 80-90W arası güç tüketimi) ve MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming X Trio elimde 600W 80+ bronz PSU var ve hiç siyah ekran oyundan atma ve benzeri sorun yaşamadım. OC yaptığım zaman 150 MHz siyah ekran sorunu almaya başlıyorum. PSU 600W deepcool DA600N 80Plus Bronze

Arkadaşım 3060 Ti'ları ne zaman ve ne kadar fiyata aldınız. Ben hiçbir yerde 1 tane stok bulamıyorum 1 haftadır. Tek tük var ama 7.500 TL falan saçmalamışlar.

Ryzen 5 3600x ile 3060ti var sistemimin guc kaynagi corsair 650 w 80 plus bronze sertifikali. hic bir sorun yok dar bogaz olayina takilma bence ben 1080 p kullaniyorum. dsr la 2 k ya cekipte oynayabilirsin ama ben gerek duymadim gayet yolunda hersey.

Ryzen 5 3600X ile 3060 Ti var sistemimin guc kaynagi Corsair 650W 80 Plus Bronze sertifikali. Hiçbir sorun yok darboğaz olayina takilma bence ben 1080P kullaniyorum. DSR'la 2 k ya cekipte oynayabilirsin ama ben gerek duymadim gayet yolunda her şey.

Ne kadara aldın 3060 Ti'ı reis.

Değerli zamanınızı ayırıp bu kadar detaylı bir cevap verdiğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Kafamda ki şoğu şeyin cevabını verdiniz. Bende de AOC 24G2U 144 Hz 1 ms freescyne IPS 1080P Gaming monitör var. Bu monitörle 2 k monitörü değiştirsem ve işlemciy 5800 yapaam daha raht edeceğim gibi duruyor. Umuyorum ki 3060 Ti stoklarını daha çok beklemem.

Arkadaşım 3060 Ti'ları ne zaman ve ne kadar fiyata aldınız. Ben hiçbir yerde 1 tane stok bulamıyorum 1 haftadır. Tek tük var ama 7.500 TL falan saçmalamışlar.

Ben Makedonya'da yaşıyorum. Burada da stok sıkıntısı var. Sürekli internetten sayfayı yeniledim 3 hafta boyunca sonunda bulabildim.

Bence calisma mhz ini ve sicaklik araliklarini testlerden izleyip karar verebilirsin ben oyle yapmistim 6 tane farkli markadan 3060ti karsilastiran bi video vardi ben ona bakip almistim fps acisindan cok bir fark yoktu sonucta ayni kart hepsi

Geri
Yukarı