RTX 3060 Ti fanları çok ses çıkarıyor

barannnk

Centipat
Daha fazla  
Selam. RTX 3060 Ti ekran kartına sahibim. Oyuna girdiğimde örneğin Rainbow Six: Siege'ye girdiğimde ekran kartı 70-72 dereceleri görüyor. Daha yukarısını görmedim ve fan hızı MSI Afterburner'dan baktığımda 80-70 hızlarda oluyor. Fanlar süpürge gibi ses çıkarıyor. Ekran kartı daha yeni, 4 günlük. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Selam. RTX 3060 Ti ekran kartına sahibim. Oyuna girdiğimde örneğin Rainbow Six: Siege'ye girdiğimde ekran kartı 70-72 dereceleri görüyor. Daha yukarısını görmedim ve fan hızı MSI Afterburner'dan baktığımda 80-70 hızlarda oluyor. Fanlar süpürge gibi ses çıkarıyor. Ekran kartı daha yeni, 4 günlük. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Bu bir sorun değil, o hızdaki fanlar için gayet normal sesler.

Modeli nedir?

Sıfır bir kart ise aç macunu değiştir demek en mantıksız şey olacaktır.

Şu attığım videolardaki gibi undervolt işlemi uygulamayıp fan hızını sabit %60 olacak şekilde dene.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Modeli nedir?

Sıfır bir kart ise aç macunu değiştir demek en mantıksız şey olacaktır.

Şu attığım videolardaki gibi undervolt işlemi uygulamayıp fan hızını sabit %60 olacak şekilde dene.

Modeli ASUS tamam deneyeceğim

Bu bir sorun değil, o hızdaki fanlar için gayet normal sesler.
Ben fazla anlamadığım için fazla gelirmiş gibi geldi. Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı