RTX 3060 Ti fiyatı düşer mi?

Davut.pk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar NVIDIA neden böyle bir şey yaptı? :) AMD ile yarıştaki rekabetinde öne geçmek için mi? RTX 3060 Ti bugün 4900 TL'ye kadar rahatlıkla sıfır olarak bulunabiliyor ancak 7bin 8bin liralık RTX2080 Super'e 5-6 FPS fark atıyor. RTX2080 Ti'nin de ensesinde. Örneğin RTX 2080S 700 dolar iken 3060 Ti 400 dolar. Yani arada 300 dolar fark bulunuyor ki ülkemize bakınca bu fark 300dolardan ibaret değil çok daha fazla bir fark haline geliyor. Yani merak ettiğim tüm testlerini inceledim yanlış yok RTX 3060 Ti kendisinden çok daha pahalı olan 2060, 2080, 2070'leri solluyor. Diğer rakiplerine de göz kırpıyor ensesinde dibinde bitiveriyor performans olarak. Yani 2080I 2K'da da geçiyor. Sadece 1080'de değil. Bu kadar ucuza neden satışa çıkarıldı anlamak istiyorum sadece. Bende RX590 var onu satıp bu karta geçmeyi düşünüyorum. Ayrıca şaka gibi yani şu dolar çok değil 2017'de 2-3 3, 4 falandı. O zaman isyan ediyordu PC toplayanlar şimdi 7.84 falan. Yani düşünsenize 5000 lira 3060 Ti aslında (yüzdelik vergi alındığından vergi de dolar usulü olduğu için dolar düşük olunca vergi de düşecek) 2000 liraya bulunurken ikinci ellerini 1500 liraya çok rahat bulabilecektik. Yani sizce beklemeli miyim dolar düşer mi? Şahsen hiç sanmıyorum düşeceğini ama kafam çok karışık. Gidip RX590I 12 ay garantili sıfır kutuda tanıdıktan ikinci el niyetine 1700E aldım yine de de uyguna aldım ama RTX3060 Ti şu an 5000 lira bandında gidiyor. Beklersem dolar olmasa bile NVIDIA fiyatları yukarı çeker mi? AMD işlemcilerin fiyatını düşük fiyatla satışa çıakrıp sonradan yükseltmişti sizce NVIDIA böyle bir şey yapar mı?
Ayrıca ben mi yanlış bakıyorum, RTX 3060 Ti söylediğim modelleri geçiyor geride bırakıyor? Benim göremediğim bir eksikliği bir kötülüğü mü var diğerlerinden?
Ayrıntılı ve tek tek cevap verirseniz sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 3060 ti almayı planlıyorum, ilaki düşer ama dolar yılbaşından sonra yükselmezse eğer, yinede dolar sabit kalmış olsa stok ve model çokluğundan ufak bir düşüş olur 4500-5000 arası, tabii özel seriler 6000 tl den aşağı düşeceğinide sanmıyorum, Palit rtx 3060 ti GamingPro OC almak mantıklı 5399 tl den sattı, stok gelince ufak idirimlerle 5100TL - 5200TL civarı alınır diye düşünüyorum

Dostlar her birinize teşekkür ediyorum. Evet rtx 2080 2070 vs için fiyat çok uygun. Ama bize göre hala uygun değil bütçem o kadar yok. En azından düşerse elimdeki ekran kartını satıp onu alabilirim diye düşünüyorum

Yurt dışı fiyatı karaborsa sona erince düşer de, Türkiye'de Dolar yükseliyor, vergi yükseliyor, petrol yükselebilir pandemi sona ererse.

Bu dönemde Genel kıyaslama yaparsan 5000-5500 arası fiyat gayet makul, Yılbaşı indirimi bekleyenler var, kart yeni olduğu için stok ve model çıkınca fiyatı biraz düşer diye bekleyenler var, Elinde kartı olanlar bekleyebilir ama İndirim ve stoğa güvenip sürprizlerle karşılaşma riskimiz var, Mesela enflasyon, döviz ve yapılacak maaş vb zamlar tabii vergilerde artış olacak ister istemez bunlar etkileyebilir fiyatları. Benim fikrimi soracak olursanız, önümüzdeki hafta veya ertesi haftaya kadar en uygun fiyata satın almak olur. Yılbaşında ve sonrası Ne olacağı belli değil,

Bu dönemde Genel kıyaslama yaparsan 5000-5500 arası fiyat gayet makul, Yılbaşı indirimi bekleyenler var, kart yeni olduğu için stok ve model çıkınca fiyatı biraz düşer diye bekleyenler var, Elinde kartı olanlar bekleyebilir ama İndirim ve stoğa güvenip sürprizlerle karşılaşma riskimiz var, Mesela enflasyon, döviz ve yapılacak maaş vb zamlar tabii vergilerde artış olacak ister istemez bunlar etkileyebilir fiyatları. Benim fikrimi soracak olursanız, önümüzdeki hafta veya ertesi haftaya kadar en uygun fiyata satın almak olur. Yılbaşında ve sonrası Ne olacağı belli değil,
Haklısınız hocam ama şu an kartımı satmadan alamıyorum. Bir de kredi kartı limitim 3500 bu nedenle n11den alışveriş kredisi ile satın alıyorum. Bazı yerlerde çok daha uyguna var ama mecburen n11i tercih edeceğim bakalım neler olacak ama gerçekten çok ayrıntılı ve mantıklı gerçekçi yazmışsınız teşekkür ederim

Bu dönemde genel kıyaslama yaparsan 5000-5500 arası fiyat gayet makul, yılbaşı indirimi bekleyenler var, kart yeni olduğu için stok ve model çıkınca fiyatı biraz düşer diye bekleyenler var, elinde kartı olanlar bekleyebilir ama indirim ve stoğa güvenip sürprizlerle karşılaşma riskimiz var, mesela enflasyon, döviz ve yapılacak maaş vb zamlar tabii vergilerde artış olacak ister istemez bunlar etkileyebilir fiyatları. Benim fikrimi soracak olursanız, önümüzdeki hafta veya ertesi haftaya kadar en uygun fiyata satın almak olur. Yılbaşında ve sonrası ne olacağı belli değil,

2060 fiyat olarak bana fazla geliyor 50 dolar daha verip, 3060 Ti mı tercih edilmelidir? Bir de RTX 2060 3000 lirayken 3060 Ti'ın 6500 olması çok saçma değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı