RTX 3060 Ti fiyatı düşer mi?

Hocam kısaca Benin 10k bütcem var o bütceye Ekim'de falan 3060 Ti'lı sistem toplayamaz mıyım?
Dostum ben de10k'ya toplamaya çalışıyordum fakat sonradan artan fiyatlar yüzünden toplayamadım. Fakat 2 hafta önce güzel bir fırsat gördüm 13.5k'ya full asus tuf sistem aldım. Hazır sistemler normal fiyattan satılıyor. 11-12k bir ekran kartına vereceğime 2 k daha verip full sistem alıyorsun. Ben aldıktan sonra fiyatları artmış ama linki bırakıyorum. Belki stoklar tekrar gelince benzer fiyattan alabilirsin ama yine pahalı bütçene göre.
Bence bu aralar 10k'ya toplamak zor, stoklar yenilense bile 3060ti'ı 10k'dan almaya hazır miningciler var (donanım arşivinin videosu var). Ben çareyi hazır sistemde buldum, üstelik uygundu. Eğer illa toplayacaksan gaming gecelerine bak, marka takıntın yoksa 2-3 haftaya toplayabilirsin indirimlerden. ben 900tlye msi mag b550m bazooka almıştım. Zaten her hafta her parçadan ve farklı markaların ürünleri indirime giriyor. Denk gelirse tek seferde de topalyabilirsin.

Kartın ederi 5500 tldir, mining biterse düşer. Ama biz düşer dedik diye almazsanız sonra kartlara ÖTV gelirse bir de dolar artarsa 20 bine bulamaz duruma da gelebilirsiniz. Kendi sağ duyunuza güvenin. Yine de dediğim gibi kartın fabrika çıkışı 3K perekande satışı 5-5.5k arası. Buradan sonrası fırsatçılık ve %100 satıcı karı. Ben hala arada görüyorum 5 bine koyan mağazalar ama bunlar fabrika mağazaları oluyor ASUS Gigabyte gibi ve tahmin edebiliceğiniz gibi en fazla 3-4 saniye içinde tükeniyor. Yoksa Ali ağanın Mehmet babanız mağazasında şu sıralar 11 bin altına düşmez. Sahibinden gibi yerlerde kutusu açılmamış sıfırı 8 9'a bulunabiliyor.

Hocam benim bütcem 10.000 TL galiba bu bütceye hiç alamıyacağım.
Benim de bütçem 10.000 TL ve ryzen 5 3600 RTX 3060 ti AOC curved 1080p monitör lü bir bilgisayar toplayacaktım 2 ay önceki fiyati ile arasında 3.000 tl fiyat farkı var. Fiyatlar acayip yükseldi stoklar rahatlamadan da fiyatların düzeleceğini sanmam. Hepsi corona yüzünden. Üretim yapamıyorlar.

Geri
Yukarı