RTX 3060 Ti GDDR6X sistem alınır mı?

Bütçe
0-30000

MehmeSGR

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 940m - i7 6700HQ - 16GB
AsusX550VX
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Bugünlerde bir sistem toplama niyetindeyim ve yukarıda bıraktığım linkteki sistem ilgimi çekti. Bunu almak hakkındaki fikirleriniz nedir? Bunun yerine tercih edilecek güncel başka bir sistem var mı veya sistemin default halini değiştirmemi önerdiğiniz bir parçası var mı? Bütçem belirttiğim gibi 30.000'e kadar çıkıyor ama zorlama niyetinde değilim.

Edit : Monitörüm yok ve monitör ile birlikte 30.000 tl bütçem var.

Son düzenleme:
RX 6800 sistem toplanır.
Kullanım amacınız oyun mu?
Blender, Unreal Engine gibi programları öğrenmeye çalışıyorum ve ileride bir projede çalıştığımda sıkıntı yaşamak istemiyorum. Oyun oynamayı da severim eksik olmaz.

Blender, Unreal Engine gibi programları öğrenmeye çalışıyorum ve ileride bir projede çalıştığımda sıkıntı yaşamak istemiyorum. Oyun oynamayı da severim eksik olmaz.
Oyun motoru kullanacak iseniz VRAM miktarı önemli,16 GB yetersiz kalabilir.
Ne tür projeler üzerinde çalışacaksınız?

Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve hazırlıktayım. Şuan henüz öğrenme aşamasındayım. Arkadaşlarım ile birlikte programlarda yetkinlik kazanınca yavaş yavaş FPS tarzında oyun yapmayı istiyoruz ama tabiiki süreç nasıl ilerler bilmiyorum. Bilgi sahibi oldukça fikrimiz değişebilir. Henüz öğrenme aşamasında olduğumuz için net bir şey diyemiyorum.

Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve hazırlıktayım. Şuan henüz öğrenme aşamasındayım. Arkadaşlarım ile birlikte programlarda yetkinlik kazanınca yavaş yavaş FPS tarzında oyun yapmayı istiyoruz ama tabiiki süreç nasıl ilerler bilmiyorum. Bilgi sahibi oldukça fikrimiz değişebilir. Henüz öğrenme aşamasında olduğumuz için net bir şey diyemiyorum.
Bütçe geniş,2.el 3090 ile şahane bir sistem toplanabilir.

Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve hazırlıktayım. Şu an henüz öğrenme aşamasındayım. Arkadaşlarım ile birlikte programlarda yetkinlik kazanınca yavaş yavaş FPS tarzında oyun yapmayı istiyoruz ama tabii ki süreç nasıl ilerler bilmiyorum. Bilgi sahibi oldukça fikrimiz değişebilir. Henüz öğrenme aşamasında olduğumuz için net bir şey diyemiyorum.

Diğer parçalar sıfır ekran kartı 2. el çok güzel sistem toplanır, size uygun mu?

Geri
Yukarı