RTX 3060 Ti GTA 5 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Atalayq

Hectopat
Arkadaşlar sistem aşağıda. Oyunu indirdim ancak önce tam ekran yapamadım. Yaparken mouse 10Hz monitör kullanıyormuşum gibi takılıyordu. Tam ekran yapmayı başardım. Ardından araçtayken FPS normalde 170-190 arasıyken 10'a falan düşüyor. Takılıyor oyun. Takıldığı sırada tuşlarda çalışmıyor. Aynı sorun oyunun ayarlar sekmesi açıkken de oluyor. Ayarlar sekmesinde bile mouse takılarak hareket ediyor. İnternette çözümlere baktım bana uyan olmadı. Epic Games'ten oynuyorum.

Samsung 500GB 970 EVO Plus M.2 SSD -Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti
Gaming OC LHR 8 GB GDDR6 256 Bit-Gigabyte B550M S2H
5000MHz(OC) RGB -AMD Ryzen 9 5900X -Thermaltake TH240 ARGB 240mm Intel-AMD Uyumlu -Thermaltake Commander G33 750W 80+ ARGB-BenQ XL2546k

Arkadaşlar sistem aşağıda. Oyunu indirdim ancak önce tam ekran yapamadım. Yaparken mouse 10Hz monitör kullanıyormuşum gibi takılıyordu. Tam ekran yapmayı başardım. Ardından araçtayken FPS normalde 170-190 arasıyken 10'a falan düşüyor. Takılıyor oyun. Takıldığı sırada tuşlarda çalışmıyor. Aynı sorun oyunun ayarlar sekmesi açıkken de oluyor. Ayarlar sekmesinde bile mouse takılarak hareket ediyor. İnternette çözümlere baktım bana uyan olmadı. Epic Games'ten oynuyorum.

Farkli oyunlarda ayni sorun var mi?
Yoksa buyuk ihtimalle Epic Games'in bir hatasidir, bayagi kisi sorunlar yasiyor Epic Games'te.

Keşke aynı sorunu ben de yaşasam. Sizin sorununuz yüksek FPS ile alakalı. Oyun motorundan kaynaklanan bir sorun yüzünden 170 FPS civarı aldığınız zaman oyun takılıyor. 187 FPS üstünü zaten alamıyorsunuz. Bütün grafikleri Ultra'ya getirin, yetmezse Advanced Graphics kısmına girip en aşağıdaki off yazan seçeneği 2X yapın.

Geri
Yukarı