RTX 3060 Ti - i5 13400F sistemde FPS yüksek ama oyunlar akıcı değil

SrElFreni

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, 3 ay önce bir PC aldım Sinerji'den. Oyunlarda yüksek FPS vermesi gereken bir sistem almak istiyordum. Ondan dolayı 3060 Ti i5-13400F M.2 SSD 16 GB RAM'li bir sistem topladım. Aldığım günden beri bazı oyunlarda sıkıntı yaşıyorum. Bilgisayardan çok anlamadığım için bir tane eleman geldi Windows yükledi gitti. Kime sorsam problem ondandır diyorlar. Bir de buraya sorayım dedim. Oyunlarda FPS yüksek göstermesine rağmen oyunlar takılıyor akıcı oynanmıyor. Sebebi nedir sizce? Dediğim gibi çok anlamıyorum PC'den yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takılma olurken MSI Afterburn'e ile kontrol ediniz RAM veya SSD sıkıntılı olabilir.
Tamam teşekkürler deneyip ileteceğim size.

Takılma olurken MSI Afterburn'e ile kontrol ediniz RAM veya SSD sıkıntılı olabilir.
Bayadır bi bakıyorum çok saçma bir şeyle karşılaştım. İşlemcimi yüzde 5,7 arası bi şey kullanıyor ama İşlemcimin sıcaklığı 90 95 derece oluyor saçma bir şekilde

Buyurun bakın değerler

Dosya Ekleri

• 16891971141522209923008590367031.jpg
    16891971141522209923008590367031.jpg
    458,1 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Soğutucu iyi oturmamış olabilir termal macun ya çok kalın ya da çok az sürülmüş olabilir yetersiz
Sağolun hocam bakıp ileteceğim size

Soğutucu iyi oturmamış olabilir termal macun ya çok kalın ya da çok az sürülmüş olabilir yetersiz geliyor diyemem az kullanımda bile sıcaklık fazla.
Hocam sinerji garantisi var geri mi yollayayım? Çünkü montaj işlemlerini sinerji yapmıştı. Kendim yapsam garantisi bozulur mu?

Son düzenleme:
Hocam sorun çözüldü gibi artık oyunlarda takılma veya donma olmuyor. Ama hâla sıcaklık değerleri arada bir artıyor. Kendim işlemciyi, fanını, takıp yerine oturtup termal macununu sürdüm. Dediğim gibi artık donma veya takılma yok ama oyun içi veya masaüstü ekranında arada bir 90 95 derecelere çıkıyor

Hocam çok sağolun problem çözüldü çok teşekkürler tekrardan.@Recep Mining

Son düzenleme:

Geri
Yukarı