RTX 3060 Ti için i5 13400F'e overclock yapmaya gerek var mı?

Armagqn

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi RTX 3060 Ti ekran kartı için i5 13400F'e overlock yapmaya gerek var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
3080 için bile gerek yok ayrıca 13400F'e normal şekilde overclock yapılamaz.

Teşekkürler, peki işlemciye overlock yapıldığını nasıl anlayabilirim?

Yapıldığını mı yoksa yapılabildiğini mi? Kolay bir şekilde yapılabilmesi için genellikle K serisi işlemci olması lazım, daha önce işlemciye overclock yapılıp yapılmadığını ise anlamanın yolu yok.

Yapıldığını mı yoksa yapılabildiğini mi? Kolay bir şekilde yapılabilmesi için genellikle K serisi işlemci olması lazım, daha önce işlemciye overclock yapılıp yapılmadığını ise anlamanın yolu yo
Hazır sistem almıştım da işlemciye overclock yapıldığından şüpheleniyorum çünkü işlemci cinebench te 100 dereceye çıkıyor.

Hazır sistem almıştım da işlemciye overclock yapıldığından şüpheleniyorum çünkü işlemci Cinebench'te 100 dereceye çıkıyor.

100 dereceyi görmesi çok zor sistem resetlenirdi, soğutucuyu vs. kontrol ettin mi hocam? Anakart modeli nedir?

Bununla overclock yapıldığı ihtimali çok zayıf hocam, soğutmayla, kasa içi hava dolaşımıyla veya sensörlerle ilgili bir problem olabilir, stok fan mı kullanıyorsun?
aynen hocam stok fan sıvı soğutucu almayı düşünüyorum önerdiğiniz varmıdır? ayrıca adanada yaşıyorum yani ekstra sıcak olabilir bu yüzden

Geri
Yukarı