RTX 3060 Ti için PSU önerisi

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar, RTX 3060 Ti almak istiyorum şu an beklemedeyim. Muhtemelen en uygun olan Gigabyte Eagle modelini alacağım. Şu an Mortar Max anakart ve Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Haziran'dan sonra çok daha iyi bir işlemci alacağım. Çizim ve yayın için kullanıyorum. Ryzen 9 olabilir. Beni idare edecek uygun fiyatlı bir güç kaynağına ihtiyacım var. 600W ve üzeri yeter diye düşünüyorum fakat siz daha iyi bilirsiniz. Son olarak Rush nasıl bir markadır?

Merhaba arkadaşlar, RTX 3060 Ti almak istiyorum şu an beklemedeyim. Muhtemelen en uygun olan Gigabyte Eagle modelini alacağım. Şu an Mortar Max anakart ve Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Haziran'dan sonra çok daha iyi bir işlemci alacağım. Çizim ve yayın için kullanıyorum. Ryzen 9 olabilir. Beni idare edecek uygun fiyatlı bir güç kaynağına ihtiyacım var. 600W ve üzeri yeter diye düşünüyorum fakat siz daha iyi bilirsiniz. Son olarak Rush nasıl bir markadır?
Arkadaşlar dış kasayada ihtiyacım var ikisi bir arada varsa öylede alabilirim. Fiyatı iyi gelirse.

Şöyle ikisi güzel olur gelecekte yükseltmeye de açık.

Son olarak rush nasıl bir markadır?

Genel olarak uzak durmanız gereken, Power Supply konusunda yaklaşmamanız gereken bir marka.

Ryzen 9 olabilir.

Sadece oyun olarak düşünüyorsanız Ryzen 7 5800x3D bakabilirsiniz, oyun konusunda AM4'ün zirve noktasıdır.

Son olarak ise bütçe nedir?

Şöyle ikisi güzel olur gelecekte yükseltmeye de açık.
Hocam bu beni çok aşar açıkçası :) Max 1500 TL civarı bulabilir miyim ?

Genel olarak uzak durmanız gereken, Power Supply konusunda yaklaşmamanız gereken bir marka.

Sadece oyun olarak düşünüyorsanız Ryzen 7 5800x3D bakabilirsiniz, oyun konusunda AM4'ün zirve noktasıdır.

Son olarak ise bütçe nedir?
Hocam teşekkür ederim evet bende o işlemciyi düşündüm fakat o paralara çıktıktan sonra bari ismi oldu Ryzen 9 alayım diye düşünüyorum. İzmir'e geçince 2. El almayı düşünüyorum. Deneyerek. Kasa olarak ta aslında kasam var Rampage 79 diye eski pencereli kasalardan fakat sonra işlemci ve şimdi ekran kartını aldığımda yetersiz geleceğini düşünüyorum. Çünkü öyle fan vs yerleri pek yeterli değil.

İroni olsun diye attım zaten. Bütçeni belirtmediğin için.
Max 1500 ne için? PSU mu? Kasa mı? Yoksa hem PSU hem kasa için toplam mı 1500?
Hocam ikisi için olursa aslında çok güzel olur gerçekten :) Ekran kartını dahi çok zor alıyorum.

Hocam ikisi için olursa aslında çok güzel olur gerçekten :) Ekran kartını dahi çok zor alıyorum.

Toplam 1500 liraya alacağınız kasa+PSU'dan hayır gelmez. Böyle orta-üst düzey bir ekran kartı alıyorsanız ona göre de diğer parçaların kalitesini biraz arttırmak gerekiyor. Özellikle PSU gibi sistemi koruyacak en önemli parçalardan birini kaliteli almak en mantıklı olan. Bence 1500 lirayı sadece PSU'ya yatırın. Kasa olmadan uzay sistem de kullanırsınız gerekirse kasa için bütçe ayırıncaya kadar.

Toplam 1500 liraya alacağınız kasa+PSU'dan hayır gelmez. Böyle orta-üst düzey bir ekran kartı alıyorsanız ona göre de diğer parçaların kalitesini biraz arttırmak gerekiyor. Özellikle PSU gibi sistemi koruyacak en önemli parçalardan birini kaliteli almak en mantıklı olan. Bence 1500 lirayı sadece PSU'ya yatırın. Kasa olmadan uzay sistem de kullanırsınız gerekirse kasa için bütçe ayırıncaya kadar.
Anladım hocam haklısınız fakat evde öyle kullanabileceğim bir yer yok. Hatta Kule soğutucu falanda alayım aradan çıksın diye düşünmüştüm. Peki beni kaç w kurtarır en aşağı watt değeri olarak.

Bütçeni arttırıp bunlardan birini alabilirsen güzel olur.

Kaliteli bir 550W yetebilir ama bence 600W üstü olursa iyi olur. İleride işlemci vs de yükselteceğim diyorsun. Kaliteli 650W fiyatları da neredeyse 750W fiyatlarına yakın olduğu için 750W önerdim ama bütçem 1 lira bile artmaz diyorsan daha orta seviye 650W da bakılabilir.

Mesela bu 600W performance GD işini görür.

Bütçeni arttırıp bunlardan birini alabilirsen güzel olur.

Kaliteli bir 550W yetebilir ama bence 600W üstü olursa iyi olur. İleride işlemci vs de yükselteceğim diyorsun. Kaliteli 650W fiyatları da neredeyse 750W fiyatlarına yakın olduğu için 750W önerdim ama bütçem 1 lira bile artmaz diyorsan daha orta seviye 650W da bakılabilir.

Mesela bu 600W performance GD işini görür.
Teşekkür ederim hocam sağolun :) Birşey sorabilirmiyim Vatan bilgisayarda 3060 var MSI fakat 8 GB gözüküyor Ti modeli olabilir mi 3060 ın 8 GB versiyonu varmı yanlış mı yazıldı diye düşünüyorum. Cimriden bakınca 3060 Ti olarak gözüküyor tıklayınca 3060 oluyor fakat 8 GB anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı