RTX 3060 Ti için PSU önerisi

Evet 8 GB RTX 3060 var.
Anladım hocam 3060 ile 3060 Ti arasında çok kalmıştım. Fakat Ti almaya karar verdim ama hala alacak kredi kartı ayarlayamadım. Taksitle almak istiyorum. Seneye pahalanacağından dolayı. Hem yayın hem çizim için ihtiyacım varda. Sanki Ti modeli 3070 e çok daha yakın gibi geldi temel sayısal özellikler bakımından da. Yoksa 3060 ta almak mantıklı olur mu 7500 TL civarında.

2. elde RTX 3070 ya da daha üstünü de bulabilirsin bu bütçelere. Çevrendeki kutusu, faturası ve garantisi olan 1 yıldan yaşlı olmayan DENEYEREK alabileceğin ekran kartlarına bakmanı tavsiye ederim.

2. elde RTX 3070 ya da daha üstünü de bulabilirsin bu bütçelere. Çevrendeki kutusu, faturası ve garantisi olan 1 yıldan yaşlı olmayan DENEYEREK alabileceğin ekran kartlarına bakmanı tavsiye ederim.
Hocam ilk defa sıfır alacağım birşey oldu onuda sıfır alayım ikinci el uğraşmayayım dedim çünkü İstanbul da yaşıyorum şuan. İzmir'de olsa alırdım İstanbul'da bu duruma güvenemiyorum. Şuan Ryzen 5 3600 e inanırmıdın GTX 1050 takılı param kalmamıştı geçen sene ikinci el 1100 TL ye almıştım furmark yaparak. Fakat 3060 gibi kartlara furmark ta yapsak kartın çip rengine veya çip altındaki top lehimlere bakmadan mining yapılmışmı anlayamayız diye düşünüyorum. O kadar incelemeye de kart sahibi izin vermez sanırım.

Hocam ilk defa sıfır alacağım bir şey oldu onu da sıfır alayım ikinci el uğraşmayayım dedim çünkü İstanbul da yaşıyorum şu an. İzmir'de olsa alırdım İstanbul'da bu duruma güvenemiyorum. Şu an Ryzen 5 3600'e inanırmıdın GTX 1050 takılı param kalmamıştı geçen sene ikinci el 1100 TL'ye almıştım FurMark yaparak. Fakat 3060 gibi kartlara FurMark'ta yapsak kartın çip rengine veya çip altındaki top lehimlere bakmadan mining yapılmışmı anlayamayız diye düşünüyorum. O kadar incelemeye de kart sahibi izin vermez sanırım.

Sıcaklıkları normalse ve dış görünüşünde bir problem yoksa garantisi ve faturası olduğu sürece mining yapılsa da bir şey olmaz ki. Kartın garanti etiketleri üzerinde olsun yeter. FurMark yapacaksın, sıcaklıkların çok yüksek olmadığından emin olacaksın bir de oyuna girip hata vs vermediğinden emin olacaksın tamam. Şöyle 4-5 aylık faturalı kartlar bulabilirsen mining yapılsa da bir sorun olmaz test ederek aldıktan sonra.
Tabii sen bilirsin. Yayını işlemciden değil ekran kartından vereceksen NVIDIA kart alman tabii ki daha iyi olur. Paran yetiyorsa RTX 3060 Ti yetmiyorsa RTX 3060.

Sıcaklıkları normalse ve dış görünüşünde bir problem yoksa garantisi ve faturası olduğu sürece mining yapılsa da bir şey olmaz ki. Kartın garanti etiketleri üzerinde olsun yeter. FurMark yapacaksın, sıcaklıkların çok yüksek olmadığından emin olacaksın bir de oyuna girip hata vs vermediğinden emin olacaksın tamam. Şöyle 4-5 aylık faturalı kartlar bulabilirsen mining yapılsa da bir sorun olmaz test ederek aldıktan sonra.
Tabii sen bilirsin. Yayını işlemciden değil ekran kartından vereceksen NVIDIA kart alman tabii ki daha iyi olur. Paran yetiyorsa RTX 3060 Ti yetmiyorsa RTX 3060.
Palit buldum hocam RTX 3060 Ti mayıs 2022 faturalı 3-4 ay mining yapılmış 5500 TL. Kutu fatura garanti var. Test edilebilir diyor. Mining işi bittiğinden beri yatıyor temiz diyor.

Fiyatı iyi. Gitmeden önce kendin bir test iste FurMark. Sıcaklıklar normal görünürse bakmaya gidebilirsin. TR faturalı olduğundan da emin ol. Piyasada çok Amazon jp ya da İtalya ürünü var.

Yeni konular

Geri
Yukarı