RTX 3060 Ti için RAM ve anakart önerisi

Bütçe
10.000 TL

Emir Erdal

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

Önceden planladığım sistemde RTX 2060 almayı planlıyordum. O sistemde almayı planladığım parçalar:

Anakart: MSI B450M-A PRO Max 4133.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X.
RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance LPX 3600 MHz CL18.

2060'tan 3060 Ti'ya çıkacağım için yukarıdaki 3 parçadan herhangi biri darboğaza sebep olur mu?
İnternetten test yapmak istedim ve buradaki testin bayağı güvenilir olduğunu öğrendim ama ekran kartlarında 3060 Ti seçeneği bulunmuyor.

Bütçe olarak çok fazla yukarı çıkmak istemiyorum. Zaten ekran kartı ile ile ortalama 1.500 TL yukarı çıkmış durumdayım. Ama yine de skalayı çok fazla esnetmeden önerilerde bulunabilirsiniz. Duruma göre planlarımda yeniden değişikliğe gidebilirim.

Not: 10.000TL bütçe monitörsüz genel bütçedir.

Yorumlarınız ve destekleriniz için şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
2K'da yaşanmaz. O.C. Deneyebilirsiniz.

Fazla bilgim olmadığından soruyorum k. Bakma ama OC'yi işlemci için mi söyledin? Ekran kartı için değil sanırım. RAM'ler dışında OC'yi mümkün olduğunca geç kullanma amacındayım. Sistem ileride yavaşladığı zamanlarda yani. OC kullanmadan 2K'da verim alabilir miyim?

Fazla bilgim olmadığından soruyorum k. Bakma ama OC'yi işlemci için mi söyledin? Ekran kartı için değil sanırım. RAM'ler dışında OC'yi mümkün olduğunca geç kullanma amacındayım. Sistem ileride yavaşladığı zamanlarda yani. OC kullanmadan 2K'da verim alabilir miyim?
2K çözünürlükte alırsın O.C. işlemini işlemci için söyledim zaten. 1080P için O.C. yapsan darboğaz kalmaz.

Geri
Yukarı