RTX 3060 Ti ile i7 7700K darboğaz yapar mı?

schmazler

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selamlar, internetten bulduğum sitelerde farklı farklı sonuçlar elde ettim ve pek fazla güvenemedim. Bu yüzden size sormak istedim. Kurulu sistemime yeni bir ekran kartı satın alacağım. Kullandığım işlemci Intel i7 7700K 4.20GHz ve alacağım ekran kartı ise RTX 3060 Ti 8 GB 256 bit, kullandığım RAM miktarı 16 GB. Alacağım ekran kartı sistemimde darboğaz yapar mı? Yani bir sorun olur mu yoksa sorunsuz bir şekilde çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar, internetten bulduğum sitelerde farklı farklı sonuçlar elde ettim ve pek fazla güvenemedim. Bu yüzden size sormak istedim. Kurulu sistemime yeni bir ekran kartı satın alacağım. Kullandığım işlemci Intel i7 7700K 4.20GHz ve alacağım ekran kartı ise RTX 3060 Ti 8 GB 256 bit, kullandığım RAM miktarı 16 GB. Alacağım ekran kartı sistemimde darboğaz yapar mı? Yani bir sorun olur mu yoksa sorunsuz bir şekilde çalışır mı?
Yapacağını sanmıyorum ama yaparsa minimal yapar, o zaman da o.c ile kurtarırsınız.

Kartın tam performansını alamayacağın aşikar. 3300X'i CPB + PBO açık ve 3733Mhz'e overclock yapılmış RAM'lerle destekleyerek 6600 XT besletiyorum. Şahsen 7700K ile RX 6600 ve RTX 3060 üzerine pek çıkmazdım 1080P için.

Hocam biliyorsunuz ki neredeyse 5 yaşında olan bir işlemci fakat yine de iyi işler çıkarabilir, ben yapabileceğini düşünmüyorum açıkçası, işlemciye overclock işlemi yapmadan önce anakartınızın destekleyip desteklemediğine ve soğutmanızın iyi olduğundan da emin olunuz, işi garantiye alınız, iyi akşamlar.

Öncelikle hepinize teşekkür ederim anladığım kadarıyla darboğaz yapar ve ekran kartından verim alamam. Yani bu ekran kartını almayayım mı arkadaşlar?

@kino CPU + RAM OC 7700K + Z anakart kombosuyla da yapılabiliyor diye biliyorum, işlemci odaklı istisnalar dahilinde mi 1080p'de 3060/6600 ikilisinden yukarı çıkmazdım şeklinde belirttin merak ettim.

Öncelikle hepinize teşekkür ederim anladığım kadarıyla darboğaz yapar ve ekran kartından verim alamam.
Hocam abartılıyor. İşlemcinizin o.c potansiyeli yüksek eğer soğutucunuz varsa o.c yaparak darboğazı minimale düşürürsünüz. Ayrıca darboğaz yaşasanız dahi 3060tan ve 6600xt'ten daha performanslı çalışacak. Bu kadar düşünmeyin alın 3060ti geçin.

Paranız yetiyorsa almanızda bir sakınca yok bence. Hem geleceğe yatırım olur hem de DSR ile 1440p'de oynarsınız daha iyi görüntü kalitesiyle. 3060 ile 3060 Ti arasında bayağı bir fark var. Ama fiyat olarak yakınlar. 3060 Ti almamak için bir sebep bulamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı