RTX 3060 Ti Mining yaparken frekans düşüyor

FurErg

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır yaklaşık 1,5 yıldır mining yapıyorum. Kardeşime sistem topladım O da başladı. Daha önce karşılaşmadığım bir sorun var sistemde, 5-6 saat sorunsuz mining yaptıktan sonra kazım gücü yarıya düşüyor ya da zombie moda giriyor.
Kartın VRAM'leri 7.700MHz de çalışması gerekirken 5000MHz'lere düşüyor ya da sıfıra iniyor.
Sistem;
MSI B450 Pro Max
Ryzen 5 3600X
Zotac RTX 3060 Ti LHR
16 GB RAM
1TB Samsung EVO 970 EVO

Netten araştırdığım çözümleri denedim ama nafile,
Güç planını değiştirip denedim,
Ekran kapama süresi ve uyku modunu kapadım,
D-port kablosu değiştirdim.
Sorun daha iyi anlaşılsın diye SS bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• B4CFABB4-C831-43EE-87EF-D70184ADF4D4.jpeg
    B4CFABB4-C831-43EE-87EF-D70184ADF4D4.jpeg
    296,5 KB · Görüntüleme: 86
  • 498E4237-B7C4-42D2-BDB0-F8E2DE80011C.jpeg
    498E4237-B7C4-42D2-BDB0-F8E2DE80011C.jpeg
    284,6 KB · Görüntüleme: 81
Miner t-rex sanırım. afterburner değil direkt komutlarla overclock deneyin.
--lock-cclock 1000 --mclock 900 --fan 65

Kartın VRAM markası ne? Hynix ise Memory Clock'u biraz düşürün çok fazla OC yaramıyor :)
Ek olarak Power Limit düşüreceğinize Voltaj kontrolünü açıp 900 civarına sınırlandırırsanız daha stabil çalışır.

LHR modeldir belki.
Hocam LHR zaten yazdım konuda
Kartın VRAM markası ne? Hynix ise Memory Clock'u biraz düşürün çok fazla OC yaramıyor :)
Ek olarak Power Limit düşüreceğinize Voltaj kontrolünü açıp 900 civarına sınırlandırırsanız daha stabil çalışır.
Hocam maalesef Hynix, +9000 yiyor kart, bu son zamanlarda durup dururken böyle oldu. +850 ile denedim sonuç yine aynı.
PhoenixMiner ile deneyin. Bir benzeri durumu bu şekilde çözmüştüm.
Hocam elimdeki 6800XT ile phoenixminer kullanıyorum, aylardır kapamadım sistemi hiç bir sorun çıkarmadı.
Nvidia da phoenixminer önerilmiyor o yüzden denemedim.

Hocam LHR zaten yazdım konuda

Hocam maalesef Hynix, +9000 yiyor kart, bu son zamanlarda durup dururken böyle oldu. +850 ile denedim sonuç yine aynı.

Hocam elimdeki 6800XT ile phoenixminer kullanıyorum, aylardır kapamadım sistemi hiç bir sorun çıkarmadı.
Nvidia da phoenixminer önerilmiyor o yüzden denemedim.
Nvidia ile Phoenix miner kullanıyorum bir senedir falan, hiçbir sorun yaşamadım.

Miner t-rex sanırım. afterburner değil direkt komutlarla overclock deneyin.
--lock-cclock 1000 --mclock 900 --fan 65
Hocam bu yöntemi bilmiyordum akşam bunu deneyeyim, power limit için hangi komutu yazmam gerek, tam olarak tüm komutları nasıl gireyim,
-lhr autotune, lhr tune 4 gibi denedim ama yine sonuç aynı.
Nvidia ile Phoenix miner kullanıyorum bir senedir falan, hiçbir sorun yaşamadım.
NBMiner ile denedim onda da aynı sonuç oluyor, 5 saat düzgünce yapıyor sonra birden sıfıra kadar düşüyor, phoenix ile deneyeyim akşam.
Siz sorunu böyle mi çözdünüz

Hocam bu yöntemi bilmiyordum akşam bunu deneyeyim, power limit için hangi komutu yazmam gerek, tam olarak tüm komutları nasıl gireyim,
-lhr autotune, lhr tune 4 gibi denedim ama yine sonuç aynı.

NBMiner ile denedim onda da aynı sonuç oluyor, 5 saat düzgünce yapıyor sonra birden sıfıra kadar düşüyor, phoenix ile deneyeyim akşam.
Siz sorunu böyle mi çözdünüz
Sizde de kazım gücü düşüp, çektiği güç artıyor mu? Ben ETH kazarken, Mhs düşüyor, 200w a kadar güç çekiyor.

Geri
Yukarı