RTX 3060 Ti oyunlarda 85 dereceye kadar çıkması normal mi?

şuan boşta fan hız 65 de sıcaklık 36 derece furmark da falan test yaptıgımda max 80 derece oluyor anlamadım

aldıgım kişi yeni yapmış bakımları toz vs gözükür de yok
Bakımları ne kadar yaptı bilmiyorum ama bence macunları tekrar yenilettirin. Ek olarak kartınıza undervolt yaparak performans kaybı yaşamadan sıcaklığı 10 derece kadar düşürebilirsin. Undervolt yapmayı bilmiyorsan youtube üzerinde bir çok anlatım videosu var. 1660S kartım var, tam yükte kart 75 derecede çalışıyor, undervolt ile herhangi bir performans kaybı yaşamadan yaklaşık 8 derecelik düşüş sağladım.

Bakımları ne kadar yaptı bilmiyorum ama bence macunları tekrar yenilettirin. Ek olarak kartınıza undervolt yaparak performans kaybı yaşamadan sıcaklığı 10 derece kadar düşürebilirsin. Undervolt yapmayı bilmiyorsan YouTube üzerinde birçok anlatım videosu var. 1660S kartım var, tam yükte kart 75 derecede çalışıyor, undervolt ile herhangi bir performans kaybı yaşamadan yaklaşık 8 derecelik düşüş sağladım.

Evet hocam onu denedim de ben pek anlamadıgım için yanlış bir şey yaptım sanırım bilgisayar falan dondu bir şeyler oldu 1 saat uğraştım yedekleme falan yükledim öyle düzeldi

MSI afterburner üzerinden yapılınca en kötü mavi ekran verir, herhangi bir zararı yok sisteme. Video izleyerek yapabilirsin, basit bir işlem.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı