RTX 3060 Ti + R5 5600X sistem önerisi

Bütçe
23000

alimxd

Femtopat
Daha fazla  
23.000 TL bütçe ile (sadece kasa)

İşlemci ve ekran kartı seçimim belli toplanabilecek en iyi sistem hangisidir?
%80 render %20 oyun (LoL CS:GO gibi oyunlar)

Bütün sitelere göz attım neredeyse ve doğru düzgün PSU anakart ile birlikte fiyatlar 30kları geçiyor anlamsız şekilde.
Nasıl bir yol izlemeliyim kasayı toplarken.

Şu sistem sadece SSD'yi yükselterek kullanılabilir mi? Soğutmasını da 240mm yapmak gerekir mi? 29klara geliyor bu sistem için değer mi?

Son düzenleme:
23.000 TL bütçe ile (sadece kasa)

İşlemci ve ekran kartı seçimim belli toplanabilecek en iyi sistem hangisidir?
%80 render %20 oyun (LoL CS:GO gibi oyunlar)

Bütün sitelere göz attım neredeyse ve doğru düzgün PSU anakart ile birlikte fiyatlar 30kları geçiyor anlamsız şekilde.
Nasıl bir yol izlemeliyim kasayı toplarken.

Şu sistem sadece SSD'yi yükselterek kullanılabilir mi? Soğutmasını da 240mm yapmak gerekir mi? 29klara geliyor bu sistem için değer mi?

Hocam bu sistem güzel SSD yükseltmesi yapılarak kullanılabilir. Ama o sıvı sogutma 5600X gibi bir işlemci için yetersiz kalacaktır 240 ya da 360 mm tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Ya da güzel bir kule tipi soğutucu kullanabilirsiniz.

Hocam bu sistem güzel SSD yükseltmesi yapılarak kullanılabilir. Ama o sıvı sogutma 5600X gibi bir işlemci için yetersiz kalacaktır 240 ya da 360 mm tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Ya da güzel bir kule tipi soğutucu kullanabilirsiniz .
29 bin civarına geliyor bütçemi aşıyor doğrusu ama fiyatına değer mi onu öğrenmek istiyorum bu fiyatlara daha iyisi varsa daha iyisini almak isterim

Anakart Max B550M S2H oluyor böyle bir sistem için yeterli değil gibi sanki.
Ve merak ettiğim bu özelleştirme kısımlarında neden bu kadar az seçenek olduğu o SSD'nin yerine Samsung 980 Pro 500GB çok daha iyi olmaz mı?

Doğrudur tabii ki daha iyilerinin eklenmesi lazım ama kampanya kapsamında yapıyorlar sanırsam bu hazır sistemleri hiçbir fikrim yok. Bulabiliğim buydu. Ama eğer fiyat yüksekltirim diyosanız daha iyileri vardır.

Özelleştirme olsaydı keşke şu sitede birkaç değişiklikle alırdım teşekkür ederim <3
3060 ti yerine RX 6600 XT Nitro+ ekran kartı kullansam render yaparken adobe programlarını kullanırken bir sıkıntı yaşar mıyım uyumsuzluk gibi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı