RTX 3060 Ti satmak mantıklı mı?

2 Ay önce 5899 TL'ye aldım ama Nvidia stok sorunu uzun sürecek diyor ben mantıklı bulmuyorum satıp da ne alacaz?
Mining yapılamayacak seri çıkaracaklar diye bir şeyler duymuştum. Onlar çıkarsa yarı fiyatına falan alabilirim diye düşünüyorum. Kesinlik olmayınca da çok kararsızım tabii ki
O fiyatlara hazır sistem var ama sen bilirsin.
Satabilirsen satıp hazır sistem olarak mı al diyorsunuz
Aynı performansta bir kartı uygun fiyata almak için bir sene belki biraz daha fazla beklemen gerekebilir. Kart üreticileri dahil 2022 ortasına kadar sorunun çözüleceğini düşünmüyor.
Teşekkür ederim. Parası iyi olsa da yerine eşdeğer bir şey bulmak için çok beklemem gerekecek muhtemelen. İleride mining yapılamayacak şekilde çıkar ve ucuz olursa bunu ikinci el olarak satıp onlara geçmek daha mantıklı gibi

Son düzenleme:
Mining ilk patladığı dönemde RTX 2060 ekran kartımın değişimi yapılmadı, RX580 kartımı da iyi para ettiği için sattım. Planım RTX 3060'ı çıktığı gibi almaktı, şu an Xbox Series S kullanıyorum. Umarım yeterli bir cevap olmuştur.

Şu an elimde Gigabyte 3060 Ti Gaming OC Pro 8 GB ekran kartı var. 3 gün oldu geleli, sıfır ürün TR garantili kutusu dahi açılmadı. İleride mining yapılmayan ekran kartları çıkacak diye bir şeyler söyleniyordu. Şu an 15-16k civarına satabiliyorum. Satıp yeni kartları ve stokları beklemek mantıklı mı, daha ucuza alabilir miyim sonrasında? Çip sorunları yüzünden ne olacağı da malum değil. Ne zaman geleceği ve fiyatları. Şu an miningcilere satmak mantıklı mı yoksa risk etmeyip takıp kendim mi kullanayım?

Ben de senle aynı kafadaydım RX 5700 XT ekran kartımı satıp yurt dışından 1050 Ti aldım 2000 TL'ye. Stoklar gelince RX 5700 XT'den aldığım parayla 3060 Ti almayı planlıyorum şu anda geçici olarak 1050 Ti kullanıyorum. Sen de böyle bir şey yapabilirsin geçici bir kart alabileceksen satabilirsin.
Edit: Bir de o aldığın geçici kartla 1 yıl devam etmek zorundasın stoklar 1 yıla anca düzelir yani güzel bir ekran kartını gözünden çıkar 1 yıl boyunca.

Geri
Yukarı