RTX 3060 Ti sistem görüntü gitmesi ve çevre bileşenlerde bağlantı kopması

rru

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda Sinerji'den hazır sistem satın aldım ve bana ulaşalı 2 gün oldu. Kargoyu sağlam bir şekilde teslim aldım ve garanti olsun diye açarken de videoya çektim. Kısacası sistem sağlam bir şekilde elime ulaştı ve ekran kartını takıp sistemi sıkıntısız çalıştırdım. Gerekli testlere soktum bir problem yok. Fakat şöyle bir durum var: Kasanın olduğu masaya hafif dokunsam bile (kasayı hafif sarstığımda) monitörde görüntü gidiyor, klavye ve mouse ışığı sönüyor ve ardından tekrar yanıyor. (Fanlar veya herhangi bir parça çalışmayı durdurmuyor).
Dün bu sıkıntıyı güç kablosunu tekrar takarak ve RAM'leri söküp tekrar takıp çözdüğümü zannetmiştim çünkü 24 saat boyunca bilgisayar açık kaldı ve kasayı sarssam bile problem olmuyordu. Fakat bugün farklı bir prize takıyım derken kabloları çıkarıp taktığımda sıkıntıyı tekrar yaşadım. Sıkıntı ne olabilir? Bu aşamadan sonra ne yapmam lazım?
Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. (Aynı konuyu farklı başlıkta açtığım için özür dilerim gelecek tüm yorumlara ihtiyacım var)
Bilgisayar açıkken müzik dinliyorum, kasayı hafif sarstığımda monitörde görüntü gidiyor ve müzik tıkanıyor gibi bozuk ses geliyor (zzzzzzzzz) ardından klavye ve farenin ışığı sönüp tekrar yanıyor. Bu aşamadan sonra müzik tekrar normal haline dönüyor fakat monitörü açamıyorum. Mecbur kapatıp açmam gerekiyor bilgisayarı.

@Recep Baltaş abi, sen de bakarsan çok sevinirim. Teşekkürler.

Sistemim:

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk öncelikle sistem bilgisini paylasman gerek.

Goruntu gidiyor sarsma ile diyorsun tahmini ekran kartı mandalini tam kitleyemmiş olabilirsin Sabit'te olmayabilir bu yuzden sistem goruntuyu kesip veriyordur.

Aklıma bir başka neden PSU guç kablolarının bağlantı noktalarının temassızlığı olabilir. Hem kartın kontrol edilmesi gerek hem de PSU'ya giren pinlerin.

Topraklama olayını biliyorsundur belki şebekesel olarak elektrik dalgalanmaları sistemi dürtmüş olabilir veya sistemi takarken statik elektriklenme maruz kalmış olabilirsin.
"PC'de statik elektrik nasıl boşaltılır " şeklinde YouTube'dan arama yapabilirsin.

İlk öncelikle sistem bilgisini paylasman gerek.

Goruntu gidiyor sarsma ile diyorsun tahmini ekran kartı mandalini tam kitleyemmiş olabilirsin Sabit'te olmayabilir bu yuzden sistem goruntuyu kesip veriyordur.

Aklıma bir başka neden PSU guç kablolarının bağlantı noktalarının temassızlığı olabilir. Hem kartın kontrol edilmesi gerek hem de PSU'ya giren pinlerin.

Topraklama olayını biliyorsundur belki şebekesel olarak elektrik dalgalanmaları sistemi dürtmüş olabilir veya sistemi takarken statik elektriklenme maruz kalmış olabilirsin.
"PC'de statik elektrik nasıl boşaltılır " şeklinde YouTube'dan arama yapabilirsin.
Şuan kabloları biraz oynatıp tekrar taktığımda sorun tekrar çözüldü, sarsıyorum bir şey olmuyor, fakat yarın öbür gün başıma bir daha gelmeyeceği belli değil
Sıkıntının kablolarda olduğunu düşünüyorum.
Ne yapmam lazım peki hocam tüm sistemi geri göndermem gerekiyor o zaman dimi :(

Şuan kabloları biraz oynatıp tekrar taktığımda sorun tekrar çözüldü, sarsıyorum bir şey olmuyor, fakat yarın öbür gün başıma bir daha gelmeyeceği belli değil

Ne yapmam lazım peki hocam tüm sistemi geri göndermem gerekiyor o zaman dimi :(
Sistemi geri göndermene gerek yok diye düşünüyorum. Sinerji müşteri memnuniyeti konusunda nasıl bir site bilmiyorum fakat kabloları gönderip yenilerini istemen yeterli diye düşünüyorum. Aynı sorun benim de başıma geldi zamanında. Bende klavyenin ve farenin ışığı değil de sadece monitör yanıp sönüyordu kablo ile oynayınca. Başka kablo taktım düzeldi.

Şu detayı söylemek istiyorum ayrıca: Bilgisayar açıkken müzik dinliyorum, kasayı hafif sarstığımda ve monitörde görüntü gittiğinde müzik tıkanıyor gibi bozuk ses geliyor (zzzzzzzzz) ardından klavye ve farenin ışığı sönüyor ve tekrar yanıyor. Bu aşamadan sonra müzik tekrar normal haline dönüyor fakat monitörü açamıyorum. Mecbur kapatıp açmam gerekiyor sistemi
Sistemi geri göndermene gerek yok diye düşünüyorum. Sinerji müşteri memnuniyeti konusunda nasıl bir site bilmiyorum fakat kabloları gönderip yenilerini istemen yeterli diye düşünüyorum. Aynı sorun benim de başıma geldi zamanında. Bende klavyenin ve farenin ışığı değil de sadece monitör yanıp sönüyordu kablo ile oynayınca. Başka kablo taktım düzeldi.
Sorunun tam olarak nedenini anlayamadığım için öyle bir hizmet sunsalar bile çekinirim gibi başka nedenleri de olabilir mi diye :( Bilgisayarı yeni topladım çok uzun zamandır istediğim bir şeydi ve hevesim kursağımda kaldı. Ne yapacağım bilmiyorum..

Şu detayı söylemek istiyorum ayrıca: Bilgisayar açıkken müzik dinliyorum, kasayı hafif sarstığımda ve monitörde görüntü gittiğinde müzik tıkanıyor gibi bozuk ses geliyor (zzzzzzzzz) ardından klavye ve farenin ışığı sönüyor ve tekrar yanıyor. Bu aşamadan sonra müzik tekrar normal haline dönüyor fakat monitörü açamıyorum. Mecbur kapatıp açmam gerekiyor sistemi

Sorunun tam olarak nedenini anlayamadığım için öyle bir hizmet sunsalar bile çekinirim gibi başka nedenleri de olabilir mi diye :( Bilgisayarı yeni topladım çok uzun zamandır istediğim bir şeydi ve hevesim kursağımda kaldı. Ne yapacağım bilmiyorum..
O zaman sistemi tamamiyle garantiye gönder hocam. Kendi başına bir şeyler deneme garantisini iptal edersin yanlışlıkla bir şeyler yapıp. Kabloyu monitörü bir güzel paketle baksın adamlar.

O zaman sistemi tamamiyle garantiye gönder hocam. Kendi başına bir şeyler deneme garantisini iptal edersin yanlışlıkla bir şeyler yapıp. Kabloyu monitörü bir güzel paketle baksın adamlar.
İnternetten yaptığım araştırma sonucunda benzer sorunlar genelde ramler çıkarıp takıldığında çözülüyormuş diye gördüm ve ramleri söküp taktım. Bu işlem garantiyi bozmuyordur umarım. Onun haricinde bir şey yapmadım. Teşekkürler yorumunuz için

İnternetten yaptığım araştırma sonucunda benzer sorunlar genelde ramler çıkarıp takıldığında çözülüyormuş diye gördüm ve ramleri söküp taktım. Bu işlem garantiyi bozmuyordur umarım. Onun haricinde bir şey yapmadım. Teşekkürler yorumunuz için
Yok hayır bozmaz. Ama bunu çözmek için yapabileceğiniz çok şey var fakat onlar garantiyi bozuyor mu bozmuyor mu bilmediğim için yazmadım buraya. En iyisi garantiye yollamak olacaktır.

Arkadaşlar benle aynı sorunu yaşayıp bu konuyu bulabilecekler için söylüyorum. Sizin sıkıntınız farklı olabilir tabi ki fakat bende sorun sanırım ekran kartıydı. Recep abinin tavsiyesiyle kartı söküp soğutucusu iyi oturuyor mu diye kontrol ettim ve takarken kartın kendisi ve güç bağlantısı da iyi oturuyor mu diye dikkatlice baktım. Sorunum çözüldü gibi umarım tekrarlamaz. Recep abiye ilgilendiği için teşekkür ediyorum ayrıca.
Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara da teşekkür ederim. Sağ olun

Geri
Yukarı