RTX 3060 Ti sistem için i5-9600K alınır mı?

edzio3558

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni PC topladım. RTX3060 Ti ekran kartını besleyecek bir işlemci arıyorum. Bütceyi biraz aştığım için fiyat performans yönünden bir işlemci önerisi olan var mı? Ben baktım, biraz araştırdım en uygun i5 9600K var gibi ama ilerde sorun yaşatır mı? Online oyunlarda işlemciden yana geçmiste cok başım ağrıdı çünkü. Sizin daha hesaplı, fiyat performans olarak önerebileceğiniz baska işlemciler var mı? Bu arada anakart Intel.

Arkadaşlar yeni PC topladım. RTX3060 Ti ekran kartını besleyecek bir işlemci arıyorum. Bütceyi biraz aştığım için fiyat performans yönünden bir işlemci önerisi olan var mı? Ben baktım, biraz araştırdım en uygun i5 9600K var gibi ama ileride sorun yaşatır mı? Online oyunlarda işlemciden yana geçmiste cok başım ağrıdı çünkü. Sizin daha hesaplı, fiyat performans olarak önerebileceğiniz baska işlemciler var mı? Bu arada anakart Intel.

4K da bile darboğaz yapıyor sorun çıkartabilir.

Abartmasanız diyorum. 10600k, 3060 Ti'ı 1080P'de çok az darboğaz ile besliyor, 2K'da aşırı rahat. Sizden 9600K'nın 4K'da 3060 Ti'a darboğaz yaptığı videoyu bekliyorum.

10600k veya 1440P'de 10400F kullanabilirsiniz.

Video yok hocam kullanmadığımdan internetden baktım güvenmemek gerek.

İnternetten baktığınız kaynağı atın o zaman, kaynağa bir daha bakmamamız için, güvenilir olmamasından dolayı.

4K'da bile yapar demişsiniz de sitede 9600K ile 4K'da 5 FPS kayıp var. 10600K'da da 1440p'de kayıp aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı