RTX 3060 Ti sistem oyunlarda FPS düşüşü

Mrboot

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıktan da görebileceğiniz gibi oyunlarda oynarken bir anda 144'ten 30 FPS'lere düşüyor bunu Forest'ta meneater da ve Rainbow Six'te çok yaşadım ama sorun ısınma değil serin çalışmasına rağmen bilgisayar böyle FPS düşüşleri oluyor aslında sorunun HDD'den kaynaklanabileceğini düşünüyorum sistem bileşenlerim.
RTX 3060 Ti.
i5 12400F.
H610mh.
32 GB RAM.
FPS düşüşü olduğu sırada çekilmiş erkan görüntüleri:

Filmler ve TV 28.06.2022 01_44_15.png

Filmler ve TV 28.06.2022 01_44_39.png

TheForest 27.06.2022 23_08_57.png

Yaptım kaldırıp yükledim hala aynı sorun sıcaklıktan olabilir mi ya kasayı açtım ve anakrt gerçekten çok sıcaktı eli yakar yani.

Ekran kartının back plate i de sıcaktı ama bilmiyorum :(

Peki bilgisayarı ilk defa açıp oyun oynadığınızda drop giriyor mu yoksa biraz oynadıktan sonramı drop yiyorsunuz.

Dark flash df 140 mesh kasa işlemci soğutucu ID-Cooling SE224XT ekran kartı 2 fanlı INNO3D RTX 3060 Ti.

Önde 3 arkada 1 fan var.

Peki bilgisayarı ilk defa açıp oyun oynadığınızda drop giriyor mu yoksa biraz oynadıktan sonramı drop yiyorsunuz.

Girer girmez video kaydı alıyorum Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de 15. dakikada drop girmeye başlamış GTA 5 de 2 dakika sonra.

Önde 3 arkada 1 fan var.

Girer girmez video kaydı alıyorum Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de 15. dakikada drop girmeye başlamış GTA 5 de 2 dakika sonra.

Isınmadan dolayı olabilir anakartınız BIOSTAR pek iyi yorumlar okumadım ekran kartınız ise en ısınan modellerden biri ama attığınız SS'ler de çok sıcak gözükmüyor ama CPU kullanımınız %100

Önde 3 arkada 1 fan var.

Cmd yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutları girin

PowerCfg /SETACVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_PROCESSOR IDLEDISABLE 000
PowerCfg /SETACTIVE SCHEME_CURRENT

Önde 3 arkada 1 fan var.

Bir de antivirüs taraması yapın virüs bulaşmış olabilir.

Son düzenleme:
Isınmadan dolayı olabilir anakartınız BIOSTAR pek iyi yorumlar okumadım ekran kartınız ise en ısınan modellerden biri ama attığınız SS'ler de çok sıcak gözükmüyor ama CPU kullanımınız %100

Bir de antivirüs taraması yapın virüs bulaşmış olabil
teknik desteği aradım biostan ai tp ayarını kapatın dedi ısıyla alakalıymış evet anakart ısıdan zarar görürse ne olucak dedim garanti kapsamında değişim ve onarım yaparız dedi yaşadığım yerde çok sıcak

Bir de antivirüs taraması yapın virüs bulaşmış olabilir.
ekran kartı ısınmıyor maks 68 dereceye çıkıyor palit dual la aynı bilmiyorum nerde okudunuz onu

İşlemci darboğazda, tahminim arka planda işlemciyi darboğaza sokan bir yazılım virüs gibi bir şeyler. Oyuna girdiğinde işlemciye yük bindiriyor ve işlemciyi ekran kartına cevap veremez hale getiriyor. Tahminim.

İşlemcinin %100 çalışırken ekran kartının %50 çalışması normal değil. Tam tersi olması lazım. Ya anakartta sorun var ya da virüs gibi bir şey.
FurMark yükleyip sterse sok istersen.
mavi ekran verdi 2 kerek o ayarı açtıktan sonra teknik desteğin dediği :( servise gönderin dediler Critical process died hatası veriyor ama bende anakarttan kaynaklanıyor çok ısınıyor

Mavi ekran verdi 2 kerek o ayarı açtıktan sonra teknik desteğin dediği :( servise gönderin dediler CRITICAL_PROCESS_DIED hatası veriyor ama bende anakarttan kaynaklanıyor çok ısınıyor.

Yolla gitsin. Ama önce sorunları madde madde anlaşılır bir dille world olarak yazıp görsellerle birlikte kağıda çıktısını al. Kasayı yollarken yanına ekle. Serviste bakan eleman problemin ne olduğunu anlasın geçmiş olsun.

Geri
Yukarı