Çözüldü RTX 3060 Ti sistem sürücü hatası veriyor ve çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emreakgul

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Geçenlerde Gigabyte RTX 3060 Ti Aorus Master satın aldım. Oyunlarda rastgele bir şekilde driver hatası alıyorum. Ne yapmalıyım? Sürücüyü birkaç kez silip tekrar kurdum düzelmedi. Tüm driverlar günceldir. Windows 10 Pro'nun en güncel sürümünü kullanıyorum.
Sistem özellikleri:
Gigabyte RTX 3060 Ti Aorus Master.
Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H v2.
8x2 GB 3600MHz CL18 GeIL RAM.
650W 80+ Sharkoon PSU.
Kasa 3 ön fan arkada 1 egzoz fan olan mesh bir kasa.

NVIDIA driver yükleme aracını indirdim önceki sürücüleri sil seçeneğini seçip temiz yükleme yaptım,
Valorant'ta çökme yaşadım, Metro 2033 ve lastlight Redux da yaşadım, Shadow of War ve Shadow of mordor oynarken yaşadım, Warframe de yaşadım, GTA 5 de yaşadım.

Sistemi özelleştirip sinerji.gen.TR'den satın aldım onlar zaten stress testini falan yapıp yolluyorlar o yüzden parçalarda hata olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca şöyle bir durum var Warframe de falan zaten ekran kartı yüzde 40-50 arası yükte çalışıyor.
Buna rağmen çöküyor o yüzden güç kaynağından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Geçenlerde denemek için League of Legends ve CS:GO oynadım onlarda böyle bir hata almadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip ekran katı sürücüssünü kendi sitesinden ve en güncel sürücüsünü bir daha yükleyin.

@emreakgul sorununuz çözüldü mü acaba?

Merhaba ekran kartına VGA BIOS guncellemesi gelmiş onları yaparkende ekran kartı çift BIOS modlu oldugundan BIOS Update'ler karismis slience BIOS'a OC BIOS yuklenmis vs. tekrar updateledim BIOS'ları bu sefer doğru şekilde bir sıkıntı kalmadı.

Merhaba ekran kartına VGA BIOS guncellemesi gelmiş onları yaparkende ekran kartı çift BIOS modlu oldugundan BIOS Update'ler karismis slience BIOS'a OC BIOS yuklenmis vs. tekrar updateledim BIOS'ları bu sefer doğru şekilde bir sıkıntı kalmadı.

Hocam aynı hata bende de var. Nasıl çözdün detaylı anlatır mısın rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı