RTX 3060 Ti sistem tavsiyesi

Bütçe
14000

Fiyatı biraz daha düşürmek istiyorsan Samsung QVO 1TB alabilirsin, bu sisteme M.2 SSD yakışır diye biraz aştım.

Bu da olur:

+

veya

Bunlar daha stoklara gelmedi ama gelince alabilirsin. Fiyatlarının tam olarak ne olacağını bilmiyorum ama para artarsa anakartı B550 Gaming Plus da yapabilirsin.

@enonertetanem Teşekkürler öneriler için. Görmüştüm Galax kartı. Fiyatı 5 bin TL küsürdü, stok yoktu. Şimdi daha düşük gözüküyor. Ama artık beklemek istemiyorum. Böyle güzel oldu gibi.

@Darkredd34 Herkes bana 3600mhz RAM al demişti, bunun farkı nedir acaba?

@enonertetanem teşekkürler öneriler için. Görmüştüm Galax kartı. Fiyatı 5 bin TL küsurdü, stok yoktu. Şimdi daha düşük gözüküyor. Ama artık beklemek istemiyorum. Böyle güzel oldu gibi.

@Darkredd34 herkes bana 3600MHz RAM al demişti, bunun farkı nedir acaba?

Hocam RAM MHz önemli ama bir o kadar da CL değeride önemli CL değerinin düşük yüksek olmasıda etkiler size öneren arkadaşlar 3600MHz CL 16 önermiştir diye düşünüyorum. Sistem böyle iyi oldu illa değiştirmenize gerek yok ama bütçe yetiyor ise 3600MHz CL16 yapın.

Hocam RAM MHz önemli ama bir o kadar da CL değeride önemli CL değerinin düşük yüksek olmasıda etkiler size öneren arkadaşlar 3600MHz CL 16 önermiştir diye düşünüyorum. Sistem böyle iyi oldu illa değiştirmenize gerek yok ama bütçe yetiyor ise 3600MHz CL16 yapın.
Dostum onlar Samsung B-die olduğu için pahalılar. 3600Mhz CL18 yapıp zamanlamasını düşürebilir.

Hem frekans hızı daha önemli Ryzen’da.
@pizz3man Teşekkürler öneriler için. Görmüştüm Galax kartı. Fiyatı 5 bin TL küsürdü, stok yoktu. Şimdi daha düşük gözüküyor. Ama artık beklemek istemiyorum. Böyle güzel oldu gibi.
Attığım Sinerji’dekini tercih et o zaman dostum. Senin sistemindeki PSU vasat ve eski. Kasanın hava akışı iyi değil. M.2 SSD’ye biraz fazla verilmiş.

Bir de 15.6 bin TL’ye daha iyi sistemler toplanır, attığınkini önermiyorum.

Son düzenleme:
@enonertetanem O zaman kasa ile PSU sizin önerdiklerinizle değiştiriyorum. RAM'i ne yapayım anlamadım. Başım dönmeye başladı 😀
HyperX Fury ram iyi, kalsın. Böylece değişiklerle toplam kaç ediyor? RTX 3070 de sığdırılabilir 2K’da kullanacaksan.

Geri
Yukarı