RTX 3060 Ti sistemde darboğaz mı var?

Manksien

Decapat
Daha fazla  
Witcher 2 oynarken sürekli %99 kullanılıyor. İşlemcim i5 11400F ama stok soğutma olduğu için 4.3 değil 2.6 GHz kullanıyorum.
Ayrica monitorun Hertz'i olan 240'a FPS limit koysam bu sorun duzelir mi?

Dosya Ekleri

• 1636039578310.png
    1636039578310.png
    185,5 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
Witcher 2 oynarken sürekli %99 kullanılıyor. İşlemcim i5 11400F ama stok soğutma olduğu için 4.3 değil 2.6 GHz kullanıyorum.
Ayrica monitorun Hertz'i olan 240'a FPS limit koysam bu sorun duzelir mi?
Fps limiti sorunu çözmez sadece gpu'ya binen yükü azaltır.Bu yüzden belki darboğaz olmaz ama fps de yükselmez.Muhtemelen darboğaz var işlemciyi o kadar düşük hızlarda çalıştırmak darboğaz yapabilir.Ama 11. Nesil intel işlemciler çok ısınmıyor neden ghz düşürdün ki ?

Fps limiti sorunu çözmez sadece gpu'ya binen yükü azaltır.Bu yüzden belki darboğaz olmaz ama fps de yükselmez.Muhtemelen darboğaz var işlemciyi o kadar düşük hızlarda çalıştırmak darboğaz yapabilir.Ama 11. Nesil intel işlemciler çok ısınmıyor neden ghz düşürdün ki ?
4.3 Ghz'de bosta 70-80 derece calisiyordu. Sogutuxu alana kadar boyle kullanacagim.

RTX 3060 Ti 6 Gb
i5 11400F @ 2.6 Ghz
2x8 Gb HyperX Fury 3200
Asus Prime B560M-A
İşlemci normal frekanslarında çalışırsa 1080p'de bile darboğaz yapmaz bu sistem. Soğutucuyu en kısa zamanda almanı öneririm, mis gibi işlemciye Ghz düşürerek yazık oluyor.

Soğutucu olarak Snowman M200 veya ID-Cooling SE falan bakabilirsin.

Boşta 80 derece stok soğutucu için bile çok yüksek bu arada, işlemci fanını düzgün taktığına emin misin?

İşlemci normal frekanslarında çalışırsa 1080p'de bile darboğaz yapmaz bu sistem. Soğutucuyu en kısa zamanda almanı öneririm, mis gibi işlemciye Ghz düşürerek yazık oluyor.

Soğutucu olarak Snowman M200 veya ID-Cooling SE falan bakabilirsin.

Boşta 80 derece stok soğutucu için bile çok yüksek bu arada, işlemci fanını düzgün taktığına emin misin?
Hocam zaten 1080p monitorde darbogaz yapmiyordu cok guzel besliyordu ama isinma yuzunden dusurmek zorunda kaldim.

ID-Cooling SE almayi dusunuyorum su anda ancak 135w goruyorum islemcide, yeter mi bilemedim.

Bosta 80 diyerek abartmisim bosta 65-70 Afterburner 60-65 Asus AI Suite'e gore.

Günümüz işlemcileri iyi perfornmans sunuyor kullanıcılara. Aynı sıkıntı benim de var. Bir sıvı soğutucu aldım bugün yarın bağlarım. Uygun bir zamanda iyi bir soğutucu alıp kullanman tavsiyem. Benim de voltaj düşürmek aklıma geldi ama Recep hocamızın dediği gibi her getirinin bir götürüsü var.

Geri
Yukarı