RTX 3060 Ti sistemde ekran donup kalıyor

theumtkyd

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Xpg 2x8 16 GB
SSD veya HDD modeli
Xpg gammix S70 blade 1 TB
Ekran kartı
Asus Dual 3060 Ti
Anakart
Asus Prime H610M-K D4
İşlemci
İ5 12400F
Arkadaşlar geçen hafta olmuştu dün de oldu ve en son az önce. Ekran donup kalıyor. Mouse hareket edebiliyor sesler geliyor ama herhangi bir yere tıklayamıyorum ve hiçbir klavye kısayolu çalışmıyor. Hafif yük altındayken oluyor. Mesela bugün hem Chrome hem Valorant hem de Discord açıktı. Valorant'ı alta alıp Discord'a tıkladım ve dondu kaldı öyle. Dediğim gibi sesler vardı ve mouse hareket ediyordu. Reset atmak zorunda bırakıyor. Bu neden olur sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam değil sanırım BIOS aldığım gibi duruyor kasım ayında almıştım. Kesin çözüm müdür?

2 gün önce yeni BIOS gelmiş anakartınıza. Kasım ayında almışsınız yaklaşık 1 sene olmuş üreticiler genelde her 4 5 ayda bir yeni BIOS yüklerler. Siz BIOS'unuzu ve driverlarınızı güncelleyin tekrar buraya yazın eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu konuyu çözüm olarak işaretleriz.

Hocam değil sanırım BIOS aldığım gibi duruyor kasım ayında almıştım. Kesin çözüm müdür?

Hocam çözebildinizmi sorunu?

Son düzenleme:
2 gün önce yeni BIOS gelmiş anakartınıza. Kasım ayında almışsınız yaklaşık 1 sene olmuş üreticiler genelde her 4 5 ayda bir yeni BIOS yüklerler. Siz BIOS'unuzu ve driverlarınızı güncelleyin tekrar buraya yazın eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu konuyu çözüm olarak işaretleriz.

Hocam çözebildinizmi sorunu?
Hocam dershanem vardı. Şimdi de başka bir yere geldim. Bu hafta içinde deneyip size yazarım.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı