RTX 3060 Ti sistemde oyun kapanıyor

smtylmz_who

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba, kısa süre önce Gigabyte RTX 3060 Ti ekran kartına geçtim. PSU Aerocool VX 500 watt PSU idi, Aerocool VX Plus 750 watt PSU'ya geçtim.

LoL benzeri hafif oyunlarda herhangi bir sorun yok. Lakin RDR2, Cyberpunk 2077 vb. ağır oyunlarda bilgisayar 5 dakika ya da 10 dakika sorunsuz çalışıyor. Ekran kartı 65 derece civarında oluyor lakin bir anda ya da oyun hata veriyor kapanıyor ya da yüksek ses çıkıyor ve bilgisayar donuyor.

Format attım, BIOS'u en son güncel hale getirdim, defalarca sürücü kurup kaldırdım, DirectX vs. uygulamalarını güncelledim. Bütün kabloları iyice kontrol ettim, tak çıkar yaptım ama hiçbiri çözüm olmadı. Artık aşırı sıkılmaya başladım, PSU'yu iade edip, kartı satıp Xbox Series S'e geçmeyi ya da daha düşük bir ekran kartına geçmeyi düşünüyorum.

Sistemim:
Ryzen 5 2600 işlemci.
Aerocool Aero One Zero kasa.
HyperX 2x8 DDR4 3200 MHz RAM.
ASRock B450M HDV anakart.
Aerocool VX Plus 750 watt PSU.
4 adet 120 mm fan.
2K 31.5 inch Lenovo G32QC-10 monitör.

Ek olarak daha önce 2060S ve birkaç defa 3060 kullanmış birisi olarak ekran kartı 65 derece lakin kartın arka plakası anormal sıcak, daha önce de üst düzey ekran kartı kullandım ama bu kadar sıcak arka plaka ilk defa gördüm.

Düşüneceleriniz nelerdir? 😔

Yeni konular

Geri
Yukarı