RTX 3060 Ti sistem oyunlara girince kapanıyor

ens.010

Hectopat
Daha fazla  
GTA 5, PUBG gibi oyunlara gelince ana menüyü görür görmez kapanıyor. PSU gayet sağlıklı çalışıyor. RAM'ler de öyle ama nedenını bir türlü anlayamadım.
  • GPU: RTX 3060 Ti 8 GB
  • CPU: Ryzen 5 3600
Başka sistem bilgisi istersenız yazın.

Evet hocam kasayı hazır olarak aldım kasa çöp ucuza gelıyordu zoko melody bu sıralar aşırı gergınım kafam yerınde degıl kolay kolay algılayamıyorum.

Tamamdır hocam eyvallah.
termal macunu bitmiş olabilir mi termal macunu yenilerseniz düzelebilir

GTA 5, PUBG gibi oyunlara gelince ana menüyü görür görmez kapanıyor. PSU gayet sağlıklı çalışıyor. RAM'ler de öyle ama nedenını bir türlü anlayamadım.
  • GPU: RTX 3060 Ti 8 GB
  • CPU: Ryzen 5 3600
Başka sistem bilgisi istersenız yazın.
tamam o zaman termal macundan kaynaklı dostum bilgisayar ısınıyor termal macun olmadığı için fanlar doğru seviyede çalışmıyor

Bu cevap ıcın teşekkürler ama neden bir anda böyle oldu bilmiyorum RAM'ler sıkıntı cıkarıyor gıbı duruyor yine de bir şeyler ayarlamam lazım.

PSU zamanla eskiyor, diğer parçalarda eskiyor ve elektrik akımına karşı daha fazla direnç gösteriyor. Sıcaklık artınca elektroniklerde yine akıma karşı bir direnç söz konusu oluyor. O yüzden NVIDIA'nın belirttiği watt değerinde mümkün mertebe 80+ bir PSU tercih edin. Arkadaşınızda varsa deneme amaçlı getirin çünkü sorun aşırı düşük ihtimal de olsa başka parçalarda olabilir. Bence de PSU kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı