RTX 3060 Ti termal bakım sonrası ısınıyor

alpyargic

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, kartımın fanı dönmüyordu çıkarıp fanını yağladım acmısken termal bakımlarını yaptım padlerini, macununu değiştirdim değişimden sonra boştayken bile ısınıyor.

Macun Arctic MX-4 kullandım.

Merhaba, kartımın fanı dönmüyordu çıkarıp fanını yağladım acmısken termal bakımlarını yaptım padlerini, macununu değiştirdim değişimden sonra boştayken bile ısınıyor.

Macun Arctic MX-4 kullandım.
Kaç derece oluyor? Kalın ped kullandıysan soğutma bloğu GPU'ya tam oturmuyordur.

Son düzenleme:
Merhaba 3060 Ti'yi ne zaman aldında termal pedlerini değiştirdin termal pedler uzun süre dayanıyor. Piyasadaki coğu termal ped dandik. Ayrıyeten pedlerin mm uyumlu olması lazım yani blok tam oturmuyor olabilir. Keşke sadece termal macun değiştirip bıraksaydın.

Kaç derece oluyor? Kalın ped kullandıysan soğutma bloğu GPU'ya tam oturmuyordur.

Normalde bostayken 30C calısıyordu şu an 40C yükteyken 70-80 arası calısıyordu şu an 90-95 görüyor o yüzden calıstırmıyorum kalınlık olarak 1, 5mm pad kullandım ekstra olarak 1ve 2mm padleri de denedim hepsinde aynı.

Merhaba 3060 Ti'yi ne zaman aldında termal pedlerini değiştirdin termal pedler uzun süre dayanıyor. Piyasadaki coğu termal ped dandik. Ayrıyeten pedlerin mm uyumlu olması lazım yani blok tam oturmuyor olabilir. Keşke sadece termal macun değiştirip bıraksaydın.

6,7 ay oldu alalı fanı yağlamak icin acarken padler bozuldu o yüzden değiştirdim thermalright ve pullsar ice Dragon padleri denedim hepsinde aynı sekilde ısındı

Geri
Yukarı