Corsair MP600 1 TB Excalibur G900 modeline olur mu?

zSinan

Femtopat
Daha fazla  
Elimdeki PC Excalibur G900 model, Corsair MP600 1TB soğutuculu sanırım almayı düşünüyorum ama PC tamirde olduğu için bilmiyorum. Alıp deneme imkanım olmadığı için sizlere sormak istedim.

Casper'da var mı bilmiyorum, ama bazı laptoplarda hali hazırda M.2 soğutucusu oluyor. Eğer yoksa bile çoğu laptop'a kalınlık sorun olduğu için soğutuculu M.2 takılmıyor, bunlar hakkında bilgisayarınızın modeliyle ilgili bir bilgim yok fakat göz önünde bulundurarak gerekirse soğutucusuz almanız gerektiğini unutmayın. :) Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Casper'da var mı bilmiyorum, ama bazı laptoplarda halihazırda M.2 soğutucusu oluyor. Eğer yoksa bile çoğu laptopa kalınlık sorun olduğu için soğutuculu M.2 takılmıyor, bunlar hakkında bilgisayarınızın modeliyle ilgili bir bilgim yok fakat göz önünde bulundurarak gerekirse soğutucusuz almanız gerektiğini unutmayın. :) yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim aynı modelin soğutucusuz versiyonunu bulamadım link veya görsel paylaşırsanız çok mutlu ederseniz saygılarla.

Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim aynı modelin soğutucusuz versiyonunu bulamadım link veya görsel paylaşırsanız çok mutlu ederseniz saygılarla.
MP600 Core XT modeli var, benzer modeller olması lazım çok bilgim yok. :D

MP600 Core XT modeli var, benzer modeller olması lazım çok bilgim yok. :D

Bende buradan baktım.

https://www.sinerji.gen.tr/corsair-...dknWhgzvt-Ul8MxeAOUK5vC_1geDHe4BoCNekQAvD_BwE

Okuma ve yazma hızları arasında 2 GB kadar bir fark var benim bilgisayarımda 2300/930 gibi oku/yaz oranı var bu durumda bayağı yavaş açıyor ve kapatıyor. Birde şimdi fark ettim benim bilgisayarımda PCI gen 3 destekli imiş

Bende buradan baktım.

https://www.sinerji.gen.tr/corsair-...dknWhgzvt-Ul8MxeAOUK5vC_1geDHe4BoCNekQAvD_BwE

Okuma ve yazma hızları arasında 2 GB kadar bir fark var benim bilgisayarımda 2300/930 gibi oku/yaz oranı var bu durumda bayağı yavaş açıyor ve kapatıyor. Birde şimdi fark ettim benim bilgisayarımda PCI gen 3 destekli imiş
PCI-e gen 3 zaten 3.5GB ve üstü hızlara çıkamıyor, o yüzden bir fark hissetmeyeceksiniz. :) Yine de, son karar sizin; ancak soğutuculu alırsanız laptop'a takılmama ihtimali var, takılır ancak kapak kapanmaz, bunları ya test ederek alın ya da tavsiyem soğutucusuz alın. :)

PCI-e gen 3 zaten 3.5GB ve üstü hızlara çıkamıyor, o yüzden bir fark hissetmeyeceksiniz. :) yine de, son karar sizin; ancak soğutuculu alırsanız laptopa takılmama ihtimali var, takılır ancak kapak kapanmaz, bunları ya test ederek alın ya da tavsiyem soğutucusuz alın. :)

Tekrardan ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim güzel bir bilgilendirmeli kısa sohbet oldu iyi akşamlar, iyi günler dilerim.

Geri
Yukarı